Klub Miłośników Muzyki i Teatru

 

Miejsce spotkań

Lider Klubu/Zastępcy

Według potrzeb Klubu

Dworzec PKP, Muzeum, PUB

Elżbieta Wietecha

Maciej Meisel

Klub Miłośników Muzyki i Teatru w środę 17 maja br w historycznej auli Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczył w wyjątkowym koncercie muzyki dawnej w wykonaniu zespołu wokalnego Ambitus. Na pozytywie grała Borbora Pastrñáková a dyrygowała Krystyna Krzyżanowska - Łoboda. Artyści zabrali słuchaczy w muzyczną podróż do świata rzadko prezentowanych kompozycji muzyki dawnej - motetów, czyli utworów sakralnych.Muszę przyznać, że był to niezwykły wieczór ! Właśnie w ten sposób wyobrażałam sobie brzmienie utworów ze zbioru Florilegium Portense pieśni sakralnych głoszących chwałę Boga.
Tekst: Elżbieta Kowalska
Dziękujemy liderce klubu, Eli Wietecha, za zorganizowanie tego eventu
 
Klub Muzyki i Teatru przebywał 5-7. 05.2023 na  wyjeździe w Warszawie.
Dzień I
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego oraz spaceru po Łazienkach Królewskich.
Dzień II
Drugiego dnia pojechaliśmy do Wilanowa gdzie poznaliśmy historię oraz dzieje przepięknej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, był też spacer po równie urzekającym parku i ogrodzie otaczającym pałac.Następnym miejscem na mapie Warszawy był Stadion Narodowy, weszliśmy na trybunę górną areny z której zobaczyliśmy całą panoramę stadionu od środka. Kolejny etap to przejazd autokarem po Warszawie z przewodniczką, która bardzo ciekawie opowiedziała nam historię stolicy. Wieczorem w Teatrze Wielkim miała miejsce główna atrakcja wieczoru - opera w IV aktach Georgesa Bizeta "Carmen".
Carmen została przedstawiona w zupełnie nowej , dalekiej od klasycznego ujęcia odsłonie. Premiera tej inscenizacji odbyła się 7.06.2018 roku.
Dzień III
Rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte 31.07.2004 roku w przeddzień 60 rocznicy wybuchu powstania. Następnie przejazd pod Pałac Kultury i Nauki , wjazd na taras widokowy i spacer wokół niego. Wyjazd był bardzo udany. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc a co najważniejsze panowała miła atmosfera wśród uczestników wycieczki. Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe.
Tekst Elżbieta Kowalska

14.03.2023 w Pałacu Dietrichsteinów rozbrzmiała muzyka bluesowo- rockowa. Wodzisławscy muzycy przedstawili covery starszych piosenek lat 60-70, z okresu naszej młodości. Usłyszeliśmy utwory znanych gitarzystów m.innymi: Georgia- Ray Charles, Mon Flower- Santana, Running on Faith- Eric Clapton, I Loved Another woman- Gary Moore, Europa- Santana.
Słuchacze WUTW zachwyceni wykonaniem wokalisty Mariusza i grą zespołu B-- Bend poprosili o bis.
Spotkanie zorganizowały Ela Wietecha i Ilona Miller z Klubu Miłośników Muzyki i Teatru

W niedzielne popołudnie 5 lutego 80-osobowa grupa miłośników muzyki i teatru oglądała oszałamiający koktajl muzyczny prosto z nowojorskiego Broadwayu. W wydarzeniu wzięli udział soliści, szczudlarze i rewia taneczna Teatru Muzycznego Orpheum Nairy Ayvazyan.
Publiczność mogła usłyszeć niezapomniane przeboje z musicali: ”Upiór w operze”, ”Chicago”, ”Skrzypek na dachu”, ”Cabaret” czy ”Moulin Rouge”. Podczas tego wyjątkowego wieczoru widzowie zostali porwani w miejsca, gdzie królują wszystkie żądze doczesnego świata!
Na scenie zobaczyć można było zdradzieckie tango na szczudłach z zapierającym dech finałem, uwodzicielski charlestone, frywolny kankan, niezapomniane kreacje Franka Sinatry, Lizy Minelli i Marylin Monroe…, która to swojego występu "porwała" dwóch "polish men", którzy przyczynili się swym wystąpieniem do niezapomnianej atrakcji tego wieczoru.

15 stycznia 2023 r. 86 słuchaczek i słuchaczy WUTW wzięło udział w szóstym Śląskim Festiwalu Operetki pod tytułem "Operetkowa Lista Przebojów". Wystąpili znakomici soliści: Natalia Winnik – mezzosopran, Anna Obrączka - sopran koloraturowy, Stanisław Zyskowski – tenor, Sylwester Targosz-Szalonek - tenor oraz Orkiestra Filharmonii Rybnickiej pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego. 

Była tp prawdziwa uczta dla melomanów oraz miło spędzony czas w niedzielny deszczowy wieczór. Dziękujemy liderce Klubu MMiT, Eli Wietecha, za organizację i integrowanie słuchaczy wokół muzyki. B. Kowalczyk