Klub Wolontariatu „Pomagamy"

 

12.05.2023 ALEŻ BYŁO PRACOWICIE, RADOŚNIE I SMACZNIE !
Akcję "Sprzątanie świata lokalnie" - w Rodzinnym Parku Rozrywki na Trzech Wzgórzach zorganizowano w dniu 12 maja, w ramach realizacji projektu "Integracja pokoleń przez wspólne działania". Projekt jest finansowany i realizowany w ramach programu "UTW - Seniorzy w akcji" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".
W akcji wzięły udział seniorki z Klubu Wolontariusza "Pomagamy" - na WUTW oraz uczniowie klas 1-3 z S.P. 1 w Wodzisławiu Śl. - dzieci polskie i ukraińskie. W związku z projektem gościliśmy na WUTW osoby z Warszawy - koordynatorkę programu "Seniorzy w akcji" - Małgorzatę Stanowską, realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Polsko - Amerykańską Fundację Wolności oraz Michała Nadolnego - fotografa, kamerzystę. Goście poznali naszą siedzibę w CAS-ie i zapoznali się z działalnością WUTW przeglądając kroniki. Wieczorem czas umiliła zabawa w kręgle.
 
22.03.2023. Po raz kolejny w tym roku szkolnym odbyło się spotkanie wolontariuszek z WUTW wraz z przedszkolakami z PP nr 16.Dzieci uważnie słuchały bajkowych opowieści, nazywały bohaterów i jednoczyły się w przeżywaniu ich przygód. Miłą niespodzianką przygotowaną dla seniorek było przedstawienie o "Pani Wiośnie "w wykonaniu małych aktorów. Później dzieci i panie z WUTW przystąpiły do zajęć plastycznych - wspólnie przyozdabiały suknię Pani Wiosny. Z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie.
 
PROJEKT "Polska dla początkujących i zaawansowanych - podaj dalej", WUTW zostało wybrane jako jedno z 12 instytucji i organizacji pozarządowych z całej Polski ( na 60 zgłoszonych!) do realizacji projektu " Polska dla początkujących i zaawansowanych - podaj dalej". Projekt został ogłoszony przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Fundację Polskie Forum Migracyjne.
 
Nasze koleżanki z Klubu Wolontariusza "Pomagamy" - Edyta i Bronia brały udział w warsztatach, zorganizowanych w Żyrardowie, przygotowujących do koordynowania projektu. Jest to projekt edukacyjny, którego celem jest łączenie wolontariuszek 60+ z uchodźcami poprzez konwersacje w jęz. polskim.
 
16 luty to Tłusty Czwartek-stał się okazją do spotkania dzieci z Przedszkola nr 4 w Pszowie oraz wolontariuszek z WUTW.Czas "upływał" w pączkowej atmosferze,bowiem bohaterem dnia był oczywiście pączek.Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją tekstu M.Kownackiej. "Pączki i faworki babci Honorki" w wykonaniu seniorek. Uroku i ludowego klimatu dostarczały stroje,a sugestywna gra aktorska naszych wolontariuszek sprawiła,że mali widzowie oglądali przedstawienie z dużym zaciekawieniem. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku,który przysporzył wielu smakowitych doznań. Spotkanie upłynęło wszystkim w miłej atmosferze.
 
Brak śniegu za oknem to nie powód by zaprzestać zabaw zimowych. Przedszkolaki z PP nr 1 wraz z wolontariuszami z WUTW spędziły czas na wspólnej zabawie. Emocje podczas rozwiązywania zadań rozgrzały wszystkich i mobilizowały do ich wykonani
 
W tym roku na rzecz WOŚP kwestowały: Edyta Mężyk z Joasią Barska-Sobczak, Lidką Wyżnikiewicz i Czesią Grabiec; Bronia Krawczyk z Małgosią Łapka i Anią Bendig; Bożena Kucza z wnuczkami: Agatką i Kingą. Wszystkie dorosłe osoby są z Klubu Wolontariusza "Pomagamy". Wolontariuszki zebrały 10.985,87 zł !!!
"Zaplecze" wspomagające kwestujących stanowili: Jadwiga Widenka oraz Donata i Stanisław Malińscy.

Miejsce spotkań

Lider Klubu/Zastępcy

Według potrzeb Klubu w CAS lub w terenie

 Edyta Mężyk

Agata Bukała