Koncert BARWY JESIENI już za nami

Spotkanie muzyczno-literackie "Barwy jesieni" zgromadziło w listopadowy wtorkowy wieczór w Pałacu Dietrichsteinów seniorów, do których skierowane było wydarzenie w ramach projektu "Kultura łączy pokolenia". Gospodarzem eventu był WUTW a środki finansowe zapewnił UM w Wodzisławiu Śl.

Koncert w wykonaniu zespołu Grupa Przyjaciół i Nie Tylko był prawdziwą ucztą dla miłośników klimatycznej muzyki, bowiem zespół porusza się w obszarze piosenki poetyckiej i autorskiej, w każdym utworze ceni dobrą muzykę ale również piękne słowo.

Skład Grupy Przyjaciół i Nie Tylko jest bardzo rozbudowany, jednak na potrzeby tego koncertu został mocno ograniczony do wykonawców:

Aleksandra Skotarek- wokal, piano

Magdalena Celmer- wokal

Dominika Celmer- skrzypce

Marcin Celmer- konga, instrumenty perkusyjne

Dariusz Skotarek- nagłośnienie.

Goście usłyszeli znane piosenki poetyckie i pochodzące z filmów w niecodziennej aranżacji oraz autorskie piosenki zespołu: „Zaproście mnie do stołu”, „Miasto słońca”, „Miasto ze snów”, „Tutaj jestem”, „Czas rozpalić piec”, „Pejzaże Harasymowiczowskie”, „Starsza kobieta”.

Były też utwory instrumentalne: „Ave Maria” z filmu „Prowokator, „Kołysanka” oraz „Mia and Sebastian’ theme” w wykonaniu grającej na skrzypcach 17-letniej Dominiki Celmer oraz Aleksandry Skotarek - piano.

Zespół zaprezentował 3 piosenki („Pedziała mi matka”, „Fojtowa rola”, „Zachodzi słoneczko”) ze swojej płyty pod tytułem „Pofyrlane Pieśniczki” Płyta to zbiór dawnych śląskich pieśni, we współczesnych, nietuzinkowych aranżacjach Piotra Kotasa. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania.

Podczas spotkania członkowie teatru WUTW "Młodzi Duchem":

Mirka Zaorska, Ela Skibińska, Zosia Dziura oraz Waldemar Kowalczyk przeczytali wiersze o tematyce jesiennej.

W spotkaniu w sali koncertowej pięknie odremontowanego pałacu wzięli udział również włodarze miasta: Mieczysław Kieca, prezydent oraz Izabela Kalinowska, pierwszy zastępca prezydenta. Starostwo powiatowe reprezentowali: Adam Krzyżak, przewodniczący Rady Powiatu oraz Jan Zemło, przewodniczący PRPP.

Niespodzianką była obecność gości z Francji.