Jubileuszowy Koncert przeszedł już do historii

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku 17.10.2022 świętował 15 -lecie swojej działalności. Z tej okazji w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się koncert, na którym wystąpiła Naira Ayvazyn, sopran, artystka o armeńskich korzeniach, która swą karierę rozpoczęła w wieku 9 lat na scenie Erevańskiej Opery Narodowej. Artystce towarzyszył Marcin Tomasz Kotarba, tenor/baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Pedagogicznej tamże.

Artyści zaśpiewali głównie znane i lubiane arie operetkowe: „W rytm walczyka”, „Czardasz Sylwi”, „Choć na świecie”, „Varażdin”, „Przetańczyć całą noc”, „Brunetki, blondynki…”, „Funiculi, funicula”, „Usta milczą”, „Libiamo” oraz pieśń napolitańską „O sole mio” i piosenkę „My way”.

Koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Wodzisław Śl.
Wcześniej jednak odbyło się odczytanie i wręczenie podziękowań dla:

- Andrzeja Płaczka – za społeczny wkład pracy, który przyczynił się do rozmiłowania w muzyce i teatrze naszych słuchaczy;

- Elżbiety Wietecha - za kontynuację muzycznej i teatralnej misji naszego Uniwersytetu, organizację koncertów, spotkań przy muzyce, wyjazdów na spektakle teatralne;

- Mieczysława Kiecy, Prezydenta Wodzisławia Śl. (którego reprezentowała Izabela Kalinowska, I Zastępca Prezydenta) – za wieloletnie sprawowanie mecenatu nad działalnością kulturalną WUTW.

W imieniu prezes Donaty Malińskiej, zarządu oraz słuchaczy WUTW podziękowania złożyły: Krystyna Błachut, Edyta Mężyk i Donata Malińska.

Następnie na tle prezentacji na temat działalności Klubu Miłośników Muzyki i Teatru WUTW Andrzej Płaczek i Elżbieta Wietecha przedstawili historię koncertów i spotkań muzycznych, które organizowane były przy wsparciu włodarzy miasta dla słuchaczy naszego stowarzyszenia i mieszkańców Wodzisławia Śl.

Na zakończenie prowadząca spotkanie, Bożena Kowalczyk, podziękowała współorganizatorom i sponsorom:
Mieczysławowi Kiecy - Prezydentowi Miasta
Katarzynie Rokowskiej - Szyroki - Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury
Marianowi Salamon -Piekarnia Radlin
Tomaszowi Szczotokowi-
Prezesowi Zarządu „SPOŁEM”
Dariuszowi Kądziela -Piekarnia DIK-Rybnik
Andrzejowi Pałce –Dyrektorowi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wodzisławiu
Edycie Mężyk – słuchaczce WUTW
Danucie Żelechowskiej – słuchaczce WUTW i w imieniu Zarządu zaprosiła gości do sali kawowej na poczęstunek, przygotowany przez członkinie Klubu Miłośników Muzyki i Teatru oraz liderkę Klubu Wolontariuszy a dotowany z finansów WUTW.