Wycieczka po Ziemi Raciborskiej

W dniu 2.10 2915 (piątek) odbyła się wycieczka ” Po Ziemi Raciborskiej” – udział w niej wzięło 50 osób. To jak do tej pory najliczniejsza wycieczka WUTW. Naszym przewodnikiem i równocześnie częściowym sponsorem był poseł Henryk Siedlaczek.

Nasz przewodnik okazał się kopalnią wiedzy o terenach i miejscach zwiedzanych. Jechaliśmy szlakiem KRZYŻANOWICE Różany Pałac – przez Owsiszcze do TWORKOWA sarkofagi, Kościół Polowy św. Urbana – KRZANOWICE Kościół Filialny XVIII w – PIETROWICE WIELKIE zabytkowe zagrody w stylu frankońskim, zabytkowy drewniany kościółek, w BRZEŹNICY – zabytkowy młyn wodny.

Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym obiadem w Gospodzie SPYROWKA w Szymocicach. Pogoda nam dopisała i także pogoda ducha, dzięki dowcipnym komentarzom przewodnika – śmiechu było co niemiara.
Do zobaczenia na następnej wycieczce z cyklu ” Wędrówki po Małej Ojczyźnie”.