W dniu 25 września słuchacze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu nordic walking „Włóczykije” powitali jesień na Balatonie i „zainaugurowali” nowy rok akademicki 2015/2016 w plenerze. Po liczącej 7km trasie urządzili sobie biwakowanie pod namiotem, gdyż padał deszcz. Żarty, wspólne biesiadne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu umiliły czas ale trzeba się było zbierać w drogę powrotną – przed włóczykijami 7 km i dojście do własnego domu. Zimę planują powitać podobnie.











