Projekt „Odmień dietę przez przypadki”

W kwietniu i maju 2017r. braliśmy udział w projekcie „Odmień dietę przez przypadki Wspomóż leczenie odpowiednia dietą.” Organizatorem projektu była Poradnia Dobry Dietetyk w Wodzisławiu Śląskim. 

W ramach projektu został przeprowadzony cykl wykładów przez dyplomowanych dietetyków o tematyce:

  1. Właściwe żywienie w cukrzycy typu II – jak przy pomocy właściwego żywienia zapobiec powikłaniom – 21.04.2017 (piątek) godz- 17:00
  2. Dieta dla serca – odpowiednie żywienie w chorobach układu krążenia i hipercholesterolemii- 25.04.2017 (wtorek) godz-17:00
  3. Reumatoidalne zapalenie stawów – czy składniki odżywcze mogą złagodzić stan zapalny? – 28.04.2017 (piątek) godz- 17:00
  4. Co zmienia się po 60 roku życia, czyli żywienie dostosowane do wieku – 12.05.2017 (piątek) godz- 17:00
  5. Suplementy -czy są niezbędne?Jak je stosować? – 16.05.2017 (wtorek)

Osoby biorące udział w projekcie mogły skorzystać również z indywidualnej, bezpłatnej konsultacji dietetycznej.
Wykłady cieszyły się wielką popularnością o czym świadczyła wysoka frekwencja 
Po ostatnim wykładzie uczestnicy projektu zostali poczęstowani pysznym dietetycznym ciastem przez panie koordynatorki Paulinę Hetwer i Lidię Storczewską.

Stanisława Wieczorek