Zespół teatralny

Celem działalności zajęć teatralnych jest:

aktywizacja ludzi starszych,
wykorzystanie ich  potencjału: wiedzy, umiejętności i doświadczenia życiowego,
zaspokojenie ich potrzeb w  samorozwoju, kształceniu się, zdobywaniu nowych umiejętności,
zajęcia są miejscem spotkań z podobnymi do nich osobami, które muszą stawiać czoła wielu problemom,
akceptacja ze strony młodzieży, współpraca z nimi
stworzenie, nowej pasji, która staje się balsamem dla zbolałej duszy, pozwala ponownie otworzyć się na świat i zaakceptować go takim, jakim jest obecnie pretekst do wyjścia z domu,
możliwość ciągłego poszerzania wiedzy, pobudzają do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu,
nawiązywanie przyjaźni,
rozwój osobowości,
stworzenie i umacnianie więzi społecznych,
rozwój zainteresowań i osiągniętej wiedzy,
przekazanie społeczeństwu osobistych doświadczeń,
dalszy, aktywny udział w życiu społecznym.
zapełnienie  pustki i samotności poprzez danie poczucia przynależności i umożliwienie przebywania w grupie rówieśniczej.


PLAN 2016/2017

1. Wrzesień 2016 – udział w Oświęcimskim Centrum Kultury w ramach III Oświęcimskim Spotkań Artystycznych Seniorów,
2. Październik – styczeń 2016/2017 – praca nad przedstawieniem teatralnym – Królewna Śnieżka – występy dla szkół i przedszkoli wodzisławskich w WCK – styczeń, luty – ( Dom Opieki Gorzyce, Ośrodek na 1 Maja)
3. grudzień 2016 - Mikołaj w Przedszkolu nr 5
4. Luty 2017 – praca ( plany) nad przedstawieniem teatralnym – Zemsta – Fredry – z myślą o Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów,
5. W międzyczasie planujemy występy dla dzieci w szpitalach, przedszkolach, żłóbkach – krótkie przedstawienia dla dzieci – projekt

 

 

 

 

 

Nazwa teatru : „MŁODZI DUCHEM”


Spektakl "KOPCIUSZEK" - luty 2015

http://www.youtube.com/watch?v=2Y7VPXnfIyMSpektakl "BEZLUDNA WYSPA" - 6.10.2014

 

http://www.youtube.com/watch?v=1LX4sg05Dzk
Spektakl – kabaretowy pt.  - „Gdzie jest święty Józef – czyli kolędowanie po naszemu.” Marii Schejbal – innowacje Dorota Zawada – Pniak.
Przedstawienie mówi o teraźniejszości i przeszłości związanej z przygotowaniami świątecznymi przed świętami Bożego narodzenia ludzi w średnim wieku. Jest to przedstawienie mówiące o śląskich tradycjach, o zanikaniu ich we współczesnych domach, o braku wspólnych wielopokoleniowych wigiliach, szacunku dla starszych i przeniesieniu życia młodych ludzi do Internetu, o zakupach w wielkich supermarketach i o tym iż w chwili obecnej Boże Narodzenie zaczyna się w październiku.    

Obsada:

 

  1. Zeflik - Stanisław Gorzowski
  2. Hajnuś - Waldemar Kowalczyk
  3. Antek- Teresa Żmijewska
  4. Frida - Bożena Kucza   
  5. Gertruda - Monika Widz  
  6. Erna – Mirosława   Pawliczek        
  7. Zyta – Daniela Żeber


Planowany występ zespołu – 15 stycznia.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dBPgN0Ow7K0                  Spektakl – komediofarsa w trzech aktach  - „ Ballada złodziejska, czyli pomieszanie z poplątaniem” premiera 15 kwietnia 2013 - Agata Zeliszek – inowacje Dorota Zawada – Pniak.
Przedstawienie mówi o codziennym życiu ludzi w średnim wieku, o zawodzie złodzieja – przedstawia go jako normalnego człowieka, który traktuje złodziejstwo jak swoją pracę. Spektakl odzwierciedla przeróżne perypetie tego zawodu w sposób komediowy. Każdy akt jest traktowany jako oddzielna scena z życia, łączy je tylko droga powstawania przedstawienia teatralnego – czyli począwszy od autora, recenzenta po reżysera.
                   W spektaklu bierze udział około 10 osób – aktorów, którzy własnymi siłami są na dobrej drodze stworzenia tej komediofarsy.
                   Przedstawienie planujemy na marzec – kwiecień w zależności od możliwości uczestników. Czas trwania spektaklu – około 40 min.
 

http://www.youtube.com/watch?v=wJlNtifBMEQ