Chór

Spotkania chóru odbywają się w poniedziałek od godziny 17.30 do 19.00 w Szkole Podstawowej nr 5 sala 23.

W próbach chóru obecnie bierze udział około dwudziestu osób i cały czas liczymy na poszerzenie tego składu. Są wśród uczestników zajęć zarówno panie jak i panowie, co pozwala na włączenie do zaplanowanego repertuaru utworów przeznaczonych do śpiewania przez chór mieszany.

Pierwszymi utworami nad którymi chór rozpoczął  pracę były kanony. Wśród nich znalazł się utwór zatytułowany Był Duda. To krótka żartobliwa pieśń oparta na ludowym temacie. Pozostałe, takie jak Dona nobis pacem, Viva la musica, Wstań pieśni, wstań nadal są przez chórzystów doskonalone. Obecnie zespół pracuje nad takimi pieśniami jak: Cum decore Porębiak, Suita góralska, Zachodzi słoneczko oraz O mój rozmarynie. Chór przygotowywać będzie swój program kolędowy z myślą o koncercie podczas noworocznego spotkania członków WUTW, oraz repertuar do wspólnego wysteu z Zespołem Piesni i Tańca Vladislavia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią i potrafią śpiewać. Muzykowanie wspólnie z innymi daje wiele radości i pozwala w pełniejszy sposób przeżywać i tworzyć muzykę.

Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają, bo ludzie źli, ach, uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają. Tym pięknym cytatem J.W. Goethego chcielibyśmy zachęcić tych, którzy nadal się wahają. Śmiało, czekamy na Was. 

 

opiekun:  Anna Nochcińska