KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW ODWOŁUJE

WYCIECZKĘ GÓRSKĄ DO CZECH NA SZCZYT TRAVNEGO,

PLANOWANEJ NA DZIEŃ 30.06.2018r.,

ZE WZGLĘDU NA NIEDOSTATECZNĄ LICZBĘ UCZESTNIKÓW.

 

 

 

Zapraszamy wszystkich słuchaczy WUTW w dniu 18.06.2018 godz 16:00 do Wodzisławskiego Centrum Kultury
na uroczyste zakończenie zakończenie XI roku akademickiego.
W programie uroczystości oprócz stałych punktów:

 - wykład " Polska i Górny Śląsk 100 lat temu " wygłosi Marek Szołtysek,pisarz poeta, popularyzator gwary śląskiej
 -  w krótkim programie artystycznym wystąpią zespoły artystyczne działające w WUTW.
Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność.

Klub Włóczykije zaprasza na wszystkich chętnych ( nie tylko członków) na powitanie lata w plenerze. W dniu 28 czerwca spotykamy się o godzinie 18:00 w Parku Trzy Wzgórza na stanowisku biesiadnym. Planujemy zrobić grilla, więc kto chce przynosi ze sobą kiełbaski, jakieś pieczywo, napoje i co kto lubi. Prosimy przynieś też symboliczną złotówkę na pokrycie kosztów zakupu węgla do grilla i tacek metalowych. Jak będą chętni zrobimy krótki spacer ścieżką zdrowia – około 2,5 km. Następnie udamy się na stanowisko biesiadne i tam spędzimy razem około 1,5 – 2 godzin, degustując przyniesione w plecakach smakołyki, pośpiewamy i fajnie spędzimy czas. Zapraszamy i do zobaczenia w czwartek 28 czerwca 2018 Jedynie deszcz lub burza odwołują spotkanie.

Wyjazd 20.06 ( środa) o godz. 7:45 z parkingu TESCO .
Nocujemy w hostelu MOLO w Łodzi przy ul. Okopowej.
Zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 osobowych
Śniadania jemy w miejscu noclegu.

W pierwszym dniu planujemy wizytę studyjną w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej
i spotkanie z władzami Uczelni oraz jej zwiedzanie.
Następnie zwiedzanie wystawy rzeźby światowej sławy autorki Magdaleny Abakanowicz- ekspozycja w Muzeum Włókiennictwa
Zakwaterowanie w hostelu i ok. 18:00 obiadokolacja.

W drugim dniu, 21.06.w godzinach porannych  2,5 h spacer ul. Piotrkowską - zwiedzanie z przewodniczką 
 Obiad - 13:00
14:00- 16:30 część studyjna wycieczki : spotkanie z autorkami ksiązki " SREBRNE TABU" oraz ze znaną łódzką podróżniczką seniorką 

16:30 - 18:00 powrót do hostelu, czas wolny

18:30 spotkanie integracyje z UTW Łódź w części restauracyjnej Uczelni tzw. PATIO

Trzeci dzień 22.06. : w godz. 10 - 12 zwiedzanie Łodzi z okna autokaru z przewodnikiem
( dotarcie do miejsc wzajemnie odległych a ciekawych do zobaczenia)
następnie  12:30 - 14:00 czas wolny do dyspozycji w Manufakturze Łódź

godz. 14:00 wyjazd z Łodzi

Zastrzegamy sobie prawo zmian w programie .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Wycieczka na Korsykę odbyła się w dniach 17 – 25 kwietnia 2018 roku. Na miejsce dotarliśmy promem z Livorno do Bastii, a następnie do uroczego ośrodka położonego nad morzem. Zakwaterowani byliśmy w apartamentach _ 2 pokoje dwuosobowe, salonik + aneks kuchenny, świetnie wyposażony.  
 Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy było miasteczko Corte z Cytadelą, Placem Paoli. To tam urodził się brat Napoleona Bonaparte, Józef.
W dalszą podróż udaliśmy się do Alerii, by zobaczyć ruiny rzymskie i etruskie pozostałości. Kolejnym etapem naszej wędrówki po Korsyce było średniowieczne miasto Bonifacio. Urzekła nas starówka, pałacyki i małe, wąskie uliczki. Na uwagę zasługuje również Plac Broni, Kościół Matki Boskiej Większej. Dopełnieniem naszej wędrówki był rejs statkiem po lazurowym morzu, wśród białych klifów skał. W dalszą drogę udaliśmy się do Porto Verdio z Bramą Genueńską i przepięknym widokiem na okolice.
Calvi, które zwiedzilśmy, jest położone nad Morzem Liguryjskim - to rodzinne miasto Krzysztofa Kolumba. Na uwagę zasługiwał tam Pałac Gubernatorów, Oratorium św. Antoniego i pięknie położony port. Zakończeniem kolejnego dnia był przyjazd do winnicy na degustację korsykańskich win.
Na koniec naszych wędrówek udaliśmy się do stolicy Korsyki – Ajaccio, gdzie urodził się Napoleon Bonaparte.
Tam zwiedziliśmy katedrę Notre Dame, gdzie został ochrzczony Napoleon oraz plac Marchal Foch – ociemniony plantami z posągiem Cesarza, Ratusz i Plac de Goulla .Ostatni dzień to wykwaterowanie z ośrodka i zwiedzanie największego miasta Bastii. Tam na uwagę zasługiwał m.in. Plac św. Mikołaja z monumentalnym pomnikiem  Napoleona, Kościół Jana Chrzciciela, Ogród Romieu i Cytadela. Stamtąd udaliśmy się na prom, by po wspaniałej kolacji  i po całonocnym rejsie dotrzeć do Savony i dalej w podróż powrotną do domu.
Było warto, inna świat - Korsyka jest zwana  Dzikim Sercem Europy.

 Kazimiera Klocek

W dniu 19.06.2018 w godz. 11:00 - 13:00 ( biuro WUTW) przyjmowana będzie kolejna rata dot. wyjazdu na Majorkę.
Prosimy o terminową wpłatę lub wcześniejsze skontaktowanie się z opiekunem wyjazdu.

Od 08.06.2018 r. z uwagi na wysoką temperaturę w ostatnich dniach zmianie ulegają godziny spotkań. W okresie letnim zbiórki organizowane będą o godzinie 8:00, miejsca zostają bez zmian. W razie pytań prosimy o kontakt z liderkami klubu.

Mam do przekazania informację, która wywołała zainteresowanie i uznanie - zakończyliśmy Akcję PIERWSZY BAL CHARYTATYWNY zorganizowany przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Fundację Medhouse. Bal odbył się w lutym br., zakończył się konkretnym efektem finansowym, który " przekuliśmy" w konkretną pomoc, skierowaną do naszych szpitali w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śląskim.

Zakupiliśmy 13 materacy przeciwodleżynowych ( bąbelkowy z pompą ) Herdegen Protector I oraz 4 materace przeciwodleżynowe (bąbelkowy o zwiększonej wytrzymałości) typu Bubble Master.

Wymieniony sprzęt został przekazany w ręce dyrektorki Powiatowego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim Pani Doroty Kowalskiej.

W przekazaniu uczestniczyły: prezes Wodzisławskiego UTW Pani Jadwiga Holeczek-Wojdat, prezes Fundacji Medhouse Pani Aleksandra Oślizło.

Wszystkim, którzy bal organizowali i w nim uczestniczyli gratulujemy szlachetnego działania na rzecz potrzebujących.

 

Ostatnim „rzutem na taśmę”, przy pięknej pogodzie - w dniu 29.05. odbyła się VII Majówka WUTW pod hasłem „Aktywni seniorzy na starcie”.

Impreza integracyjno-rekreacyjna była współfinansowana przez Powiat Wodzisławski .
Wsparli nas przy jej organizacji WCK i MOSiR oraz Miasto Wodzisław. 
Bardzo dziękujemy za finansowe i organizacyjne wsparcie.
Podziękowania należą się naszym członkom – organizatorom majówki : Wisi Widence, Edycie i Zenkowi Mężykom, Krysi Błachut, Bożenie Kowalczyk, Broni i Piotrowi Krafczykom,Teresie Adamczyk, Ryśkowi Chajek, Urszuli Kowal, Basi Markowicz oraz wszystkim zaangażowanym w jej organizację.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie się instruktorom Joannie Dziedzic, Adamowi Foks - taniec i Urszuli Winkler – joga.

Doceniamy pomoc Łukasza Gancarza przy projektowaniu bonów i  plakatów .
Dopisali goście : przedstawiciele organizacji pozarządowych , zespołów artystycznych, sportowych powiatu oraz nasi słuchacze.
Odbyły się zawody, rozdano medale i dyplomy.

Całości dopełniły występy grup artystycznych : zaproszonych – „Dziewczynki  Sprężynki”  i  „ Klika Machnika” z Rydułtów oraz zespoły WUTW :
taniec liniowy „Country Fox”, grupa zumby , „Senioritki” oraz grupa tańca Latino.

Wszyscy prezentowali się pięknie i uprzyjemnili nam czas w trakcie majówki oraz zachęcili do wspólnej zabawy.

Ogółem w majówce wzięło udział ok. 170 osób - mieszkańców powiatu wodzisławskiego. ZAPRASZAMY ZA ROK  - Jadwiga Holeczek-Wojdat

W parku rodzinnym po wtorkowej majówce została znaleziona męska parasolka, która jest do odebrania w biurze WUTW

 • 04.06.2018 – poniedziałek
  • Godz. 9:00- 14:00 Zajęcia Klubu Brydżowego odbywają się w każdy poniedziałek w siedzibie Miejskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ul. Kubsza 15
  • Godz. 15:30 - Spotkanie Klubu”Krok po kroku w decoupage” (spotkania odbywają się w każdy poniedziałek) Sala nr 9 SP 5 ( G2)
  • Godz. 17:30 -19:00 – próba chóru (zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek) Szkoła Podstawowa Nr 5
 • 05.06.2018 – wtorek
  • Godz. 8:00- Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy wtorek- złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 17:30 – Próba Teatru „Młodzi duchem” (zajęcia odbywają się w każdy wtorek) Sala nr 13 SP 5 ( G2) 0
 • 6.06.2018 – środa
  • Godz.13:00 – 15:00- Spotkanie wolontariuszy z chorymi dziećmi w Szpitalu Miejskim w Rydułtowach – czytanie bajek, gry i zabawy (spotkania odbywają się w każdą środę) – współpraca z Fundacją Medhouse.
  • Godz. 16:00 - „Coutry Fox” - grupa taneczna (zajęcia odbywają się w każdą środę)
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong” (spotkania odbywają się w każdą środę)
 • 07.06.2018- czwartek
  • Godz. 16:00 – Spotkanie Klubu „Magia haftu i szydełka”(spotkania odbywają się w każdy czwartek ) Sala nr 29 SP 5 ( G2)
  • Godz. 18:00 Spotkanie z wielkimi postaciami świata muzyki i teatru - najpiękniejsze arie świata w wykonaniu Bogusława Morki. Wejściówki do odebrania u p. Eli Wietecha. Sala WCK
 • 08.06.2018– piątek
  • Godz.8:00 - Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy piątek – złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 9:15 – Spotkanie wolontariuszy z dziećmi w miejskim żłobku – czytanie bajek, wspólne zabawy. (spotkania odbywają się w każdy piątek)
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong” ( spotkania odbywają się w każdy piątek)
 • 11.06.2018 – poniedziałek
  • Godz. 17:00 - Spotkanie członków Klubu Wolontariusza "Pomagamy" Siedziba WUTW SP 5 ( G2)
 • 13.06.2018 - środa
  • Godz. 10:00 – Spotkanie członków Klubu Ciekawej Książki Temat;Rzeczywistość i fikcja ,marzenia i rozczarowania,dociekanie prawdy o utraconej miłośći to główne motywy książki Harlana Cobena.  • Harlan Coben „Sześć lat później” Sala 12a SP5(G2)
  • Godz.18:00 – „Środa Muzyczna” w wykonaniu Absolwenta Szkoły Muzycznej w Rybniku, Michała Orafa klawisze wokal, utwory operetkowe i inne. Jigger Pub
 • 20.06.2018 - środa – 22.06.2018 piątek Wycieczka do Łodzi – wizyta studyjna w UTW przy Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej
 • 26.06.2018 – wtorek 27.06.2018 - środa 28.06.2018- czwartek Występy wolontariuszy dla dzieci w miejskim żłobku - „Kaczka dziwaczka”

Informujemy wszystkich słuchaczy że w dniu 01.06.2018 (piąte) biuro WUTW będzie nieczynne.

"  W dniu 25.05.2018 odeszła nasza Koleżanka  LIDIA NOWAK - przeżyła 79 lat

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 29.05.2018  o godz. 8:45
w kościele p.w. WNMP w Radlinie - Biertułtowach.
Pożegnanie w dniu pogrzebu o godz. 7:45 w kaplicy na cmentarzu.

           To nie śmierć przychodzi po ludzi, lecz dobry Bóg.

 

KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW ORGANIZUJE WYCIECZKĘ GÓRSKĄ NA SZCZYT TRAVNEGO W CZECHACH W DNIU 30 CZERWCA 2018r. (SOBOTA).

WEJŚCIE PIESZE Z PRZEŁĘCZY VISALAJE, ZEJŚCIE DO PRAŻMA,

CZAS PRZEJŚCIA OK. 5 GODZIN, TRASA ŁAGODNA.

Zapisy będą przyjmowane w biurze WUTW od dnia 30.05.2018r. do dnia 18.06.2018r.

Proszę podawać przy zapisach adres zamieszkania, nr telefonu i numer PESEL!!!

Cena wycieczki: 32,00 zł (przejazd, ubezpieczenie).

Wyżywienie we własnym zakresie. Po drodze nie ma schronisk.

Obowiązkowe buty górskie i kurtki przeciwdeszczowe.

Ilość miejsc: 26.

W przypadku braku pełnego składu, należy liczyć się z dopłatą, która zostanie zebrana w autobusie.

Plan wycieczki:

· Wyjazd o godzinie 8:00 spod Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim;

· Przejście z przełęczy Visalaje, spod restauracji Visalaje, na szczyt Travnego;

· Zejście do Prażma, pod Hotel Travny.

· Wyjazd do Wodzisławia Śląskiego około 1600.                                                                                                                                                                                                     Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora imprezy z ramienia WUTW: Lucyna Kulka tel. kom.: 608614719.

Informujemy zainteresowanych, że warsztaty rozwoju osobistego z dnia 30.05.2018r. zostały przeniesione na dzień 06.06.2018r.

Zapraszamy na zajęcia w Klubie" Gramy w boule" -  propagującym aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Liderem klubu jest Piotr Krafczyk. Zajęcia są bezpłatne, skierowane do miłośników umiarkowanego ruchu i rywalizacji.
Członkowie klubu spotykać się będą we wtorki godz. 11:00 i w niedziele godz.10:00 na boisku do gry w boule w Parku na Trzech Wzgórzach.
Trudne warunki ( deszcz, silny wiatr ) odwołują spotkanie.

UWAGA: w najbliższą niedzielę( 27.05) i najbliższy wtorek ( 29.05) zajęcia są odwołane ze względu na wcześniej zaplanowane imprezy.

1. Język Niemiecki Pani Kozielska: - poniedziałek (4,11,18) 3 x 2 godz - czwartek I grupa (7,14,21) 3 x 2 godziny - czwartek II grupa ( 7,14.21 3 x 2 godziny

 2. Język Angielski Pani Keller - godziny zaległe odpracuje w m-cu maju , w miesiącu czerwcu zajęć nie będzie.

 3. Język Francuski Pani Pogoda - zaległe godziny odpracowane zostaną w m-cu maju.zajęcia 2 x w m-cu

 4. Język włoski Pan Florkowski - czwartek ( 7,14,21) 3 zajęcia po 2 godz. = 6 godzin

 5. Zajęcia Jogi Pan Chajek - wtorek ( 5,12,19) 3 zajęcia po 2 godz. = 6 godzin

 6. Zajęcia Jogi Pani Winkler - środa (6,13,20) 2 grupy 3 x po 2 godziny = 12 godz.

- czwartek ( 7,14,21) 2 grupy 3 x po 2 godziny = 12 godz.

 7. Zumba - czwartek ( 7,14,21) 3 zajęcia x 1 godz.

 8.Taniec Latino - czwartek (7,14,21) godz.16,30 zajęcia 3 x1 godz.

 9. Taniec Liniowy Pan Foks - piątek ( 8,15,22) I grupa 3 x 1 godz. II grupa 3 x 1 godz.

 10. Gimnastyka Pani Pasternak - poniedziałek (4,11,18) zajęcia w G2 3 x 1 godzina

- środa ( 6,13,21 ) zajęcia na Wałowej 3 x 1 godzina

 11. Informatyka Pan Wolańczyk - brak godzin do odpracowania

 12. J.Angielski Pani Łopatka - brak godz. do odpracowania

KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW ORGANIZUJE DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH WYCIECZKĘ KRAJOZNAWCZĄ DO CZECH W DNIU 23 WRZEŚNIA 2018r. (NIEDZIELA) W PLANIE ZWIEDZANIA: OŁOMUNIEC

Zapisy oraz zaliczka w wysokości 25,00 zł będą przyjmowane w biurze WUTW od dnia 18.05.2018r. do dnia 22.06.2018r.

Cena wycieczki: około 75,00 zł (przejazd, ubezpieczenie, obiad, przewodnik).

Ilość miejsc: 40.

Dopłata do całości w połowie września (informacja ukaże się w odrębnym ogłoszeniu).

Proszę podawać przy zapisach adres zamieszkania, nr telefonu i numer PESEL!!!

Wstępy bezpłatne.

Plan wycieczki:

 • • Wyjazd o godzinie 7:00 spod Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim;
 • • Zwiedzanie Ołomuńca (spacer na Święty Kopczyk, zwiedzanie Starówki, obiad, zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego;
 • • Około 1800 wyjazd do Wodzisławia Śl.

Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora imprezy z ramienia WUTW: Lucyna Kulka tel. kom.: 608 614 719.

Zajęcia odpłatne trwać będą do końca miesiąca maja br.

W miesiącu czerwcu będą się odbywać zajęcia tylko w ramach odpracowania zaległych zajęć z poprzednich miesięcy, za wyjątkiem zajęć na basenie.

W miesiącu czerwcu br. dyżury w biurze będą do dnia 22 czerwca br.

W dniach 20 – 22 .06.2018 zapraszamy na wycieczkę do Łodzi – wizyta studyjna w UTW przy Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej.

W programie:

 • Nawiązanie kontaktu z seniorami – słuchaczami UTW w Łodzi .Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk  Seniorzy – Seniorom.
 • Wieczorek integracyjny.
 • Zwiedzanie zabytków miasta Łodzi : warto przespacerować się Piotrkowską – główną ulicą Łodzi, przy której wznoszą się monumentalne pałace dawnych fabrykantów, secesyjne i eklektyczne kamienice, reprezentacyjne gmachy użyteczności publicznej oraz świątynie różnych wyznań. Nie sposób nie przysiąść choć na chwilę na ławeczce – pomniku obok zadumanego poety Juliana Tuwima czy pogłaskać na szczęście nos ciągle notującego Władysława Reymonta. Warto też zajrzeć do pobliskiego Pałacu Poznańskich lub zwiedzić „Księży Młyn” – rozległy kompleks przemysłowo – rezydencjonalny Scheiblerów,  a potem odpocząć w cieniu kawiarnianego ogródka lub napić się piwa w jednym z setek łódzkich pubów.
 • Dokładny program  zwiedzania zaproponują nam gospodarze – UTW Łódź

Koszt wyjazdu 170zł  obejmuje :

Transport, zwiedzanie, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wieczorek integracyjny, ubezpieczenie.

Pierwszeństwo ( ze względu na szkoleniowy charakter wizyty) mają : członkowie zarządu, komisji rewizyjnej, liderzy, dyżurni.
W miarę wolnych miejsc pozostali członkowie WUTW.

Zapisy i wpłaty do dnia 13.05.2018 w biurze WUTW

Odpowiedzialna  - Jadwiga Holeczek- Wojdat

 • 07.05.2018 – poniedziałek
  • Godz. 9:00- 14:00 Zajęcia Klubu Brydżowego odbywają się w każdy poniedziałek w siedzibie Miejskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ul. Kubsza 15
  • Godz. 15:00 - Spotkanie członków Klubu Wolontariusza "Pomagamy" Sala nr 13 SP 5 ( G2)
  • Godz. 15:30 - Spotkanie klubu " Krok po kroku ...w decoupage" - sala nr 9 . Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek.
  • Godz. 17:30 -19:00 – próba chóru (zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek) Szkoła Podstawowa Nr 5
 • 08.05.2018 – wtorek
  • Godz. 9:00- Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy wtorek- złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 17:30 – Próba Teatru „Młodzi duchem” (zajęcia odbywają się w każdy wtorek) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 09.05.2018 – środa
  • Godz.13:00 – 15:00- Spotkanie wolontariuszy z chorymi dziećmi w Szpitalu Miejskim w Rydułtowach – czytanie bajek, gry i zabawy (spotkania odbywają się w każdą środę) – współpraca z Fundacją Medhouse.
  • Godz. 16:00 - „Coutry Fox” - grupa taneczna (zajęcia odbywają się w każdą środę)
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong” (spotkania odbywają się w każdą środę)
  • Godz.18:00 – „Środa Muzyczna” w wykonaniu Zespołu Trzy Piąte, w osobach : Darek Wierzgoń wokal, Leszek Kołek gitara basowa, Radek Sosna instrumenty klawiszowe, Sławek Chrobok gitara akustyczna ukulele . Jigger Pub
 • 10.05.2018- czwartek
  • Godz. 16:00 – Spotkanie Klubu „Magia haftu i szydełka”(spotkania odbywają się w każdy czwartek ) Sala nr 29 SP 5 ( G2)
 • 11.05.2018– piątek
  • Godz.9:00 - Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy piątek – złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 9:15 – Spotkanie wolontariuszy z dziećmi w miejskim żłobku – czytanie bajek, wspólne zabawy. (spotkania odbywają się w każdy piątek)
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong” ( spotkania odbywają się w każdy piątek)
 • 12.05.2018- sobota
  • Godz.10:00 – Zajęcia tańca latino
 • 15.05.2018 – wtorek
  • Godz.16:00- Wykład:”Prawo Rodzinne – ubezwłasnowolnienie oraz wzajemne obowiązki alimentacyjne”. Wykładowca: Mecenas Alicja -Kruty Sala nr 13 SP5(G2)
 • 16.05.2018 - środa
  • Godz. 10:00 – Spotkanie członków Klubu Ciekawej Książki Temat::Nominowani do nagrody NIKE -  • Karpowicz „Cud”/2007/  • Monika Sznajderman”Fałszerze pieprzu”/2017/ Sala 12a SP5(G2)
 • 19.05.2018- sobota
  • X Olimpiada Seniorów w Łazach
 • 23.05.2018 - środa
  • Godz. 08:00 – Wycieczka do Koszęcina
 • 25.05.2018– piątek
  • Godz.16:00- Spotkanie Klubu „Wokół Zdrowia”
 • 26.05.2018- sobota
  • Godz.10:00 – Zajęcia tańca latino
 • 28.05.2018 – poniedziałek
  • Godz.18:00- Poniedziałek Symfoniczny - „Muzyczny bukiet” w wykonaniu Martyny Lukas- Cholewa. W programie piosenki Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga oraz Franciszka Lehara. -  Sala USC
 • 29.05.2018 – wtorek
  • Godz.16:00- Wykład:”Fenomen żywej kultury Indii. ” Projekt: „Wtorkowe spotkania z wiedzą...” Wykładowca: dr Włodzimierz Musiał Sala nr 13 SP5(G2)
 • 30.05.2018 - środa
  • Godz. 17:00 – warsztaty rozwoju osobistego. Sala nr 13 SP 5 ( G2)

Wolontariusze WUTW zostali zaproszeni przez Wodzisławskie Centrum Kultury do udziału w projekcie INICJATYWY LOKALNE  w Wodzisławiu Śląskim z WCK.

 1. Prowadzimy nabór do tej grupy spośród członków WUTW ale także niezrzeszonych mieszkańców miasta i powiatu - masz sąsiada, niespokojnego ducha, chętnego do działania? przyprowadź Go 
  Są pieniądze do wydania, projekt jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018
 2. Masz pomysł na ciekawe działanie kulturalne? Przedstaw swoje pasje i potrzeby kulturalne .Uzyskasz sfinansowanie.
 3. Zgłoszenia chętnych proszę kierować do Adamczyk Teresy nr tel. 516 325 846

 4. Pierwsze spotkanie 26 kwietnia 2018 ( czwartek) godz. 15:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tam odbędzie sie spotkanie badawczo-animacyjne. Udział w tym spotkaniu do niczego nie zobowiązuje - możesz tylko posłuchać .
  Zapraszam  Jadwiga Holeczek-Wojdat

 

Na Zebraniu Ogólnym Członków WUTW w dniu 11.04.2018 wybrano nowe władze Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku :

ZARZĄD WUTW

Holeczek-Wojdat Jadwiga - prezes
Widenka Jadwiga - wiceprezes
Błachut Krystyna - wiceprezes
Łapka Małgorzata- skarbnik
Kowalczyk Bożena sekretarz
Członkowie :
Mężyk Edyta
Krafczyk Bronisława
Stolarska Joanna
Raszewska Halina Krystyna 
Chajek Ryszard
Gancarz Łukasz

KOMISJA REWIZYJNA WUTW

Wieczorek Stanisława - przewodnicząca
Członkowie
Musiolik Zofia
Adamczyk Teresa
Kowal Urszula

Nowym władzom życzymy dobrej współpracy i działania na rzecz Seniorzy - Seniorom.

 

W dniu 25.05.2018r. zapraszamy na ostatni w tym roku akademickim „Tańcujący Podwieczorek”,
który odbędzie się w restauracji „Warka”.
                       
Koszt od osoby około 30 zł. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w biurze WUTW 30.03.2018r                         Ilość osób (minimum 50) zdecyduje czy wieczorek się odbędzie.

Szanowni Państwo,


Muszę Państwa poinformować, że nastąpią niewielkie zmany w organizacji naszej działalności, które nie powinny utrudnić Państwu, korzystania z szerokiej oferty propozycji, jakie kierujemy do Seniorów miasta i powiatu.
Pozostajemy w tym samym budynku co dotychczas - zmienimy tylko pomieszczenie, w którym mieścić się będzie  biuro WUTW ( na tym samym piętrze - o terminie zmiany poinformujemy w stosownym czasie.).
Zrezygnować musieliśmy z dostępu do sal lekcyjnych w godzinach pracy szkoły tj. 8:00 - 14:30  ( za wyjątkiem języka angielskiego wtorek godz. poranne) .
I to są jedyne utrudnienia, z którymi rozpoczynamy semestr II. Wymuszone zostały one z powodu umieszczenie na całym parterze budynku ( izby lekcyjne) Wodzisławskiego Centrum Nauki i Techniki. W salach lekcyjnych utworzono nowoczesne pracownie do rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.
Powstają  pracownie: krawiecka; majsterkowania; ceramiki; malarska, rysunku artystcznego i fotografii; sensoryczna; mechotroniki; naukowo-fizyczna; astronomiczna.

Po wstępnej rozmowie z dyr. Centrum Panią Emilią Kopiec, mogę Państwa poinformować, że istnieje możliwość organizowania niektórych zajęć w tych nowocześnie wyposażonych pracowniach. Otwarcie Centrum planowane jest na wrzesień 2018.

Życzę Państwu zadowolenia i satysfakcji z realizowania nowych wyzwań, które stoją przed człowiekiem z " większą ilością czasu wolnego".
Proszę wybierać z naszej bogatej oferty, to co Państwa interesuje i pamiętać, że ten czas -  jest naszym czasem, nie odkładać niczego na później.
                                                                                                                 Jadwiga Holeczek-\Wojdat prezes WUTW

 

Rok szkolny 2017 / 18 ( październik - maj )

Po odliczeniu wszystkich dni, w których zajęcia wypadają z przyczyn uzasadnionych :
- dni ustawowo wolne ( świeta kościelne, państwowe)
- ferie świąteczne
- ferie zimowe
przewidziano do realizacji w roku szkolnym 2017 / 18 :
   30 zajęć ( w wymiarze 2h/tydz./miesiąc)
   15 zajęć ( w wymiarze 2h/ tydz. / 2x mieś)

W ogólnym rozliczeniu całego roku szkolnego, musimy w ramach miesięcznych opłat,zapewnić realizację 30 lub opcjonalnie 15 zajęć.
Jeżeli to zostanie niedopełnione, wtedy w czerwcu odbędą się brakujące zajęcia - nieodpłatnie dla stałych uczęszczających.

Dla przykładu: od początku  roku szkolnego czyli 2.10.2017 do końca maja 2018 miało się odbyć 30 zajęć po 2h z języka angielskiego ; a odbyło się 29 zajęć, bo 2.10.2017( poniedziałek) kiedy w  planie jest język angielski - odbywała się uroczystość Inauguracji roku akademickiego, te zajęcia należy odpracować.

Drugi przykład: w listopadzie 2017 Wszystkich Świętych  przypadło w środę,  kiedy to np. odbywały się zajęcia >Aerobik w wodzie<, tych zajęć nie odpracowujemy, gdyż już wcześniej przewidziano,że w tym dniu ze względu na Święto, będzie to dzień wolny, w sumie jednak do końca roku szkilnego odbędzie się 30 zajęć.

Przyjmujemy, że słuchacz decydując się na naukę lub uczestnictwo w danych zajęciach, będzie regularnie wnosił opłatę. Na tej podstawie tworzymy grupy zajęciowe, zatrudniamy i opłacamy lektorów i instruktorów .Rezygnacja z zajęć może nastąpić z uzasadnionej przyczyny, jednak zobowiązanie finansowe obciąża słuchacza przez cały semestr. Nie ma możliwości zwolnienia z opłaty, gdy  np. ktoś z powodów osobistych 2 x zajęcia opuścił.

O rezygnacji z zajęć należy powiadomić w biurze WUTW osobiście.

W tym samym dniu w WCK w Wodzislawiu Śl odbędzie się koncert - „ WIELKIE POSTACI ŚWIATA MUZYKI”. Wystąpi u nas oczekiwany od dawna WIELKI TENOR BOGUSŁAW MORKA.

Koncert w NOSPR postaramy się zorganizować w innym terminie. Osoby które wpłaciły kwotę 48 zł na koncert, będą ją mogły odebrac w biurze WUTW od dnia 24.01.18r. 

WAŻNE

 Wpłaty kolejnych rat za wyjazdy turystyczne ( wycieczki), wpłacać należy w ustalonym terminie - opiekunowi danego wyjazdu.
W uzasadnionej sytuacji prosimy indywidualnie uzgodnić telefonicznie inny termin wpłaty.
Nie ma możliwości wpłaty u dyżurnych WUTW.

 1. Zakopane - termy Edyta Mężyk   606 473 704
  2. Korsyka - Krystyna Błachut  501 578 854
  3.Bydgoszcz/ Toruń - Elżbieta Wietecha  601 084 670
  4.Truskawiec - Stanisława Wieczorek  515 288 466
  5. Sandomierz / Toruń - Roman Kwaśny 601 084 651
  6. Majorka - Ewa Strzelczyk  885 250 752
  Prosimy o dostosowanie się do ustalonych wymogów.

 

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na Trzydniową wycieczkę  do Kazimierza Dolnego - Sandomierza w dniach 8-10.06.2018r.Cena-410zł.W cenie: przejazd autokarem / 2 noclegi w hotelu *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami / 2 obiadokolacje, 2 śniadania / usługi przewodnika i opieka pilota / bilety wstępu do zwiedzanych miejsc / rejs statkiem / ubezpieczenie.NNW.

Chętnych prosimy o zapisywanie się od 3 stycznia 2018r w biurze WUTW. (Tel-32 320 86 58)                                                 

Pierwsza wpłata w wysokości 200 zł będzie przyjmowana w sali nr.13 dnia 24 stycznia 2018r. w godzinach od 11.00 do 13.00.                                               Druga  wpłata w wysokości 210  zł będzie przyjmowana w sali nr.13 dnia 28 marca 2018r. w godzinach od 11.00 do 13.00.

Szczegółowy opis wycieczki  znajduje się na stronie www.WUTW.pl  w zakładce PROPONUJEMY i podzakładce TURYSTYKA                                                                                                                                                                                                               Pytania proszę kierować pod numer kontaktowy 601084651

                                               

  W celu usprawnienia organizacji zajęć klubowych, prosimy:
   - ogłoszenie na strone internetową o planowanym spotkaniu przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   - równocześnie należy wpisać spotkanie w grafik ( recepcja w holu szkoły), przydzielona zostanie sala,
     a obsługa szkoły  będzie mogła informować zainteresowanych.
   - zapobiegniemy w ten sposób dublowaniu się sal na zajęcia.
   - jeżeli  spotkania odbywają się cyklicznie i są opisane w tygodniowym rozkładzie, takie jak 
     klub "pingpongowy" czy klub "krok po kroku..." nie ma koniecznosci rezerwowania sali
     ani ogłaszania zajęć na stronie internetowej.

 

Szanowni Państwo.

Zdarzenie, które miało miejsce dzisiaj ( 6.10.2017 ) w biurze WUTW i w jego konsekwencji rozmowa z jedną ze słuchaczek skłoniła mnie do poniższego tekstu:
Początek października jest najtrudniejszym okresem w rozpoczęciu nowego roku, dlatego rekrutacje zaczynamy od początku września. Jednak wielu chętnych zwleka ze zgłoszeniem się na dane zajęcia, w wyniku czego :

 • albo jest za mało chętnych aby zajęcia organizować np. warsztaty ” biżuterii” czy „rzeczy od nowa” – odnawianie mebli metodą decoupage. 
  Z tych zajęć rezygnujemy – nie odbędą się – mało chętnych
 • lub zgłasza się za dużo chętnych a my nie jesteśmy wstanie zorganizować dodatkowej grupy np. aerobik w wodzie oraz joga. Dla zajęć, które cieszą się największym zainteresowaniem zorganizowaliśmy spotkania, na których podane zostały istotne informacje mn. ta, że joga zawieszona jest do dnia 10.10 – wyjazd instruktorki za granicę, pierwsze zajęcia 11.10.2017 wg podziału godzin. Zmuszeni będziemy do utworzenia dodatkowej grupy – czekamy na decyzję instruktorki – a państwa prosimy o zrozumienie.
  Informacje staramy sie zamieszczać na stronie internetowej www.wutw.pl
 • Za przepływ info w danej grupie zajęciowej odpowiada starosta ( jeżeli jeszcze nie ma – należy niezwłocznie wybrać).
 • Koleżanki Dyżurne proszę o pilne śledzenie info na stronie internetowej ; w segregatorze Informator Dyżurnych  oraz w Zeszycie dyżurnych i stosowanie się do zawartych tam zaleceń .

Szanowni Studenci,
 Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku opiera swoją działalność na wolontariacie najaktywniejszych słuchaczy. Nie ma wśród nas osób opłacanych za pracę, którą wykonujemy, oprócz lektorów, instruktorów, obsługi księgowej i pracy sprzątaczki.

Pozostałe osoby poświęcają swój czas, energię i umiejętności, aby taki twór jak WUTW mógł funkcjonować – my też jak Państwo opłacamy składki.

 • Mamy ok. 500 słuchaczy, organizujemy zajęcia edukacyjne, sportowe, artystyczne i rehabilitacyjne.
 • Jest ok 14 grup językowych, 5 komputerowych, 4 gr zajęcia w wodzie , 2 gimnastyczne, 4 artystyczne, 12 zainteresowań – to w sumie musimy wszystko skoordynować w kontakcie z instruktorami ( osoby pracujące ) wynająć sale do zajęć ( jak najkorzystniej) …
 • Organizujemy wycieczki, imprezy sportowe i rekreacyjne oraz integracyjne… kończę wyliczanie. Ale to nie koniec tego, co robimy jako wolontariusze dla seniorów miasta i powiatu.
  Oczekujemy zrozumienia i pomocy. Postawy roszczeniowe z jakimi się ostatnio spotykamy, nie sprzyjają dobrym wzajemnym relacjom. Wszelkie uchybienia staramy się jak najszybciej zlikwidować.
                                                                                                                                     Jadwiga Holeczek-Wojdat
                                                                                                                                              Prezes WUTW
 1. Warunkiem wstąpienia do WUTW jest wiek 50+; wypełnienie deklaracji członka i opłacenie składek ( 7zł/ m) – 21 zł kwartalnie.
 2. Składkę pobieramy kwartalnie – 21 zł/ kw. lub za miesiąc (7 zł ) w uzasadnionych przypadkach ( np. ktoś zapisuje się do WUTW w listopadzie ).
 3. Członek WUTW może uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez WUTW odpłatnych i nieodpłatnych.
  1. odpłatne : słuchacz zobowiązuje się do uczestniczenia i opłacania wybranych zajęć przez cały semestr ( I semestr : październik /2017 – styczeń /2018), chyba że istnieje uzasadniona przyczyna rezygnacji np. choroba.
   1. Proponuje się nowe w tym roku warsztaty :
    1.     Tańca Latino prowadzi p. Joanna Dziedzic
    2.     „Rzeczy … od nowa”– prowadzi Dagmara Kondrat ( dla zaawansowanych w decoupage)
    3.     Ceramiki – wykonywanie przedmiotów dekoracyjnych z gipsu lub techniką wypalania.
   2. Na powyższe zajęcia proszę dokonywać zapisów na listę bez pobierania odpłatności. Ilość chętnych zdecyduje, czy powołamy takie zajęcia.                         
  2. nieodpłatne : wszystkie Kluby Zainteresowań prowadzone przez ich Liderów.
   1. W tym roku powstały dwa nowe kluby:
    1. Klub „ Krok po Kroku …w decoupage” – prowadzi Mirka Pawliczek
    2. Klub Tenisa Stołowego – prowadzi Waldek Kowalczyk.
 4. Składki i opłaty za zajęcia prosimy wnosić do 10 dnia miesiąca za dany okres, za wyjątkiem września .Zapisy i rekrutacja trwa przez cały miesiąc.
 5. W organizowanych przez WUTW wycieczkach, wyjazdach oraz imprezach pierwszeństwo mają członkowie WUTW . W razie wolnych miejsc -  inne osoby znajdujące się na „rezerwie” .
 6. We wrześniu dyżury w siedzibie WUTW odbywają się tylko w godzinach 10 – 13 ( od poniedziałku do piątku).  Od października kontynuujemy dyżury wg. harmonogramu na cały rok.
 7. Prosimy naszych Członków, aby przy opłacaniu zajęć i składek dysponowali odliczoną gotówką.
 8. Prosimy naszych Członków o zachowanie ciszy na korytarzach szkolnych podczas oczekiwania na zajęcia z uwagi na odbywające się w klasach szkolnych lekcje.

Już nadchodzi – nowy rok akademicki 2017/2018
Już trwają przygotowania do nowego otwarcia

Zapraszamy od 4.09.2017 do siedziby Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku   Rozpoczynamy rekrutację i  zapisy na zajęcia w nowym roku ,  proponujemy:

 • Naukę i kontynuację nauki języków obcych : angielski, niemiecki, włoski, francuski, rosyjski.
 • Naukę i kontynuację obsługi komputera oraz doskonalenie umiejętności korzystaniaz Internetu.
 • Wykłady otwarte z różnych dziedzin nauki, sztuki, kultury i polityki, wygłaszane przez specjalistów danej dziedziny.
 • Zajęcia sportowo-rekreacyjne: gimnastykę ogólnorozwojową;  pływanie i naukę pływania; aerobik w wodzie; jogę; zumbę; taniec liniowy; taniec latino; nordic walking.
 • Warsztaty  rękodzieła: robienie biżuterii; decoupage; warsztaty ceramiczne; „szydełko i haft”.
 • Zajęcia ekspresji artystycznej :  zespół teatralny „Młodzi duchem”; zespół tańca liniowego; chór; grupa plastyczna .
 • Kluby zainteresowań: Miłośników Muzyki i Tańca;  Ciekawej Książki;  Wolontariuszy ”Pomagamy”;  nordic walking ”Włóczykije”;  Brydżowy;  Wiedzy o Wszechświecie;  Magii Haftu i Szydełka;   Miłośników Turystyki; oraz nowe Kluby :Tenisa Stołowego; Krok po Kroku … w decoupage;
 • Organizujemy wycieczki po Polsce i Europie.
 • Zapraszamy na wspólne wyjazdy wypoczynkowo-rehabilitacyjne.
 • Zapraszamy na wiele koncertów muzyki poważnej i nieco lżejszej w salach koncertowych, poczynając od Sali Ślubów w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów, przez  Pragę, Drezno, Lwów, Kraków, Warszawę , Katowice, Bytom …
 • Zapraszamy na imprezy integracyjne : Andrzejki; Tańcujące Podwieczorki; Spotkanie Opłatkowe; Biesiadę Śląską…

ZAPISY NA ZAJĘCIA OD 04.09.2017 r w BIURZE  w GODZINACH  10:00- 13:00    Zapraszamy do naszego Grona nowych członków, warunek – wiek 50+     

Formalności do załatwienia w biurze WUTW przy ul. 26 Marca 66 (dawne Gimnazjum nr 2) . Informacja o nas na stronie : www.wutw.pl

 • Aby wziąć udział w konkursie napisz w kilku zdaniach dlaczego chciałbyś skorzystać z porady dietetycznej wraz z 3 tygodniowym jadłospisem i jaka jest Twoja motywacja (poprawa samopoczucia, wspomaganie leczenia, może zrzucenie zbędnych kilogramów?)
 • Swoje uzasadnienie wraz z numerem kontaktowym pozostaw w sekretariacie WUTW
 • Spośród wszystkich zgłoszeń Poradnia Dobry Dietetyk w Wodzisławiu Śląskim wybierze zwycięzcę, z którym skontaktuje się telefonicznie
 • Konkurs  trwa do końca maja

Poszukujemy osoby chętnej zainteresowanej filmowaniem ważnych wydarzeń z życia WUTW.

Zapewniamy sprzęt oraz odpowiednie szkolenie!

Osoby chetne proszone o kontakt pod numerem 502 211 461

Masz pomysł, sugestie na działalność WUTW, napisz i wrzuć do „Skrzyneczki pomysłów”, która znajduje się w biurze WUTW. Zarząd przeanalizuje i podejmie odpowiednią decyzję.