W dniu 15.11.2017 (środa) o godz. 16:30 oraz w dniu 13.12.2017(środa) o godz. 16:30 odbędą się warsztaty rozwoju osobistego. Zapewniamy atrakcyjność zajęć. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w/w tematyką.

Korsyka to turystyczna perła Morza Śródziemnego , którą otaczają piaszczyste i żwirowe plaże oraz gęste lasy kasztanowców. Na wyspie znajdują się malownicze wioski i miasteczka, które nadają tej wyspie specyficzny charakter. Koszt wycieczki – 1.350 zł + 95 euro Zainteresowanych wycieczką śladami Napoleona Bonaparte zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 26.10.2017 r. o godzinie 16.00 w siedzibie WUTW.                                                                            

Klub „Wokół Zdrowia” zaprasza w dniu 24.10.2017 o godzinie 16:00 do sali wykładowej Gimnazjum Nr 2 na prelekcję. Temat:”Sekrety herbacianych zakupów.”

Podczas prelekcji dowiemy się czy każda herbata ziołowa jest lekiem i dlaczego większość herbatek owocowych smakuje tak samo. W trakcie prelekcji przeprowadzona będzie degustacja naturalnych herbatek owocowych i żurawinowych.

Prelegent: mgr Bernadeta Staśkiewicz

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w/w tematyką.

Klub Miłośników Muzyki i Teatru, zaprasza na Recital Magdy Umer i Bogdana Hołownia Bezsenna noc – oraz Gala Ambasador Polszczyzny Recital odbędzie się w dniu 5 listopada 2017r. Godz. 17 ta w Sali Koncertów Miasto Ogrodów Katowice Plac Sejmu Śl. 2

Zapisy i wpłaty w cenie 30zł razem z przejazdem, w sekretariacie WUTW do dnia 19.10.2017r. Ilość miejsc 30.

Odjazd autobusu z przystanku 0 Karuzela o godz. 15,30

Lider Klubu Ela Wietecha 601084670

 Zapraszamy w dniu 27.10.2017 o godz. 17:00 na pierwsze warsztaty prowadzone przez p. Katarzynę Miler. Dawne gimnazjum nr 2 ul.26 marca 66 -
 sala nr 13.

Temat zajęć: Ozdobne misy oraz osłonki na doniczki.

Potrzebne materiały: słoiki lub inne szklane naczynia,serwetki szydełkowe lub kawałki firan, ozdoby (koraliki, kokardki, sztuczne kwiaty, spray, itp.),klej na gorąco, „kropelka”.

Czas trwania ; ok 2 h
Serdecznie zapraszamy.

Szanowni Państwo.

Zdarzenie, które miało miejsce dzisiaj ( 6.10.2017 ) w biurze WUTW i w jego konsekwencji rozmowa z jedną ze słuchaczek skłoniła mnie do poniższego tekstu:
Początek października jest najtrudniejszym okresem w rozpoczęciu nowego roku, dlatego rekrutacje zaczynamy od początku września. Jednak wielu chętnych zwleka ze zgłoszeniem się na dane zajęcia, w wyniku czego :

 • albo jest za mało chętnych aby zajęcia organizować np. warsztaty ” biżuterii” czy „rzeczy od nowa” – odnawianie mebli metodą decoupage. 
  Z tych zajęć rezygnujemy – nie odbędą się – mało chętnych
 • lub zgłasza się za dużo chętnych a my nie jesteśmy wstanie zorganizować dodatkowej grupy np. aerobik w wodzie oraz joga. Dla zajęć, które cieszą się największym zainteresowaniem zorganizowaliśmy spotkania, na których podane zostały istotne informacje mn. ta, że joga zawieszona jest do dnia 10.10 – wyjazd instruktorki za granicę, pierwsze zajęcia 11.10.2017 wg podziału godzin. Zmuszeni będziemy do utworzenia dodatkowej grupy – czekamy na decyzję instruktorki – a państwa prosimy o zrozumienie.
  Informacje staramy sie zamieszczać na stronie internetowej www.wutw.pl
 • Za przepływ info w danej grupie zajęciowej odpowiada starosta ( jeżeli jeszcze nie ma – należy niezwłocznie wybrać).
 • Koleżanki Dyżurne proszę o pilne śledzenie info na stronie internetowej ; w segregatorze Informator Dyżurnych  oraz w Zeszycie dyżurnych i stosowanie się do zawartych tam zaleceń .

Szanowni Studenci,
 Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku opiera swoją działalność na wolontariacie najaktywniejszych słuchaczy. Nie ma wśród nas osób opłacanych za pracę, którą wykonujemy, oprócz lektorów, instruktorów, obsługi księgowej i pracy sprzątaczki.

Pozostałe osoby poświęcają swój czas, energię i umiejętności, aby taki twór jak WUTW mógł funkcjonować – my też jak Państwo opłacamy składki.

 • Mamy ok. 500 słuchaczy, organizujemy zajęcia edukacyjne, sportowe, artystyczne i rehabilitacyjne.
 • Jest ok 14 grup językowych, 5 komputerowych, 4 gr zajęcia w wodzie , 2 gimnastyczne, 4 artystyczne, 12 zainteresowań – to w sumie musimy wszystko skoordynować w kontakcie z instruktorami ( osoby pracujące ) wynająć sale do zajęć ( jak najkorzystniej) …
 • Organizujemy wycieczki, imprezy sportowe i rekreacyjne oraz integracyjne… kończę wyliczanie. Ale to nie koniec tego, co robimy jako wolontariusze dla seniorów miasta i powiatu.
  Oczekujemy zrozumienia i pomocy. Postawy roszczeniowe z jakimi się ostatnio spotykamy, nie sprzyjają dobrym wzajemnym relacjom. Wszelkie uchybienia staramy się jak najszybciej zlikwidować.
                                                                                                                                     Jadwiga Holeczek-Wojdat
                                                                                                                                              Prezes WUTW

Pierwsze spotkanie : Warsztaty rozwoju osobistego z p. Mirela Szymczak odbędą się dnia 19. 10 ( czwartek ) godz.16:30 w siedzibie WUTW

Zapraszamy

Informujemy że pierwsze zajęcia - warsztaty tańca  latino - odbędą  się  21.10 ( sobota) godz.10:00 w dawnym gimnazjum 2' ul.26 marca.

Chętnych  zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich szukających ciszy i spokoju, pragnących zasmakować uroków nieskażonej przyrody. Ośrodek Rehabilitacyjno-wypoczynkowy Muflon jest przepięknie położony w Beskidzie Śląskim na zboczu Równicy – w uzdrowiskowej części Ustronia

TERMIN:
Jesień: 12.11 - 18.11.2017r.
CENA 650zł

Obejmuje:
Zakwaterowanie w pokojach 2-os., 3-os – wszystkie pokoje posiadają łazienki i wyposażone są w TVSAT, telefon oraz dostęp do Internetu. Wyżywienie- 2 posiłki; śniadanie, obiadokolacja -razem 6 noclegów, 6 śniadań oraz 6 obiadokolacji,
25 zabiegów w turnusie np. okłady borowinowe,wirówki kończyn, pole magnetyczne, łóżko aqua -med i inne wg zalecenia
Konsultacja z lekarzem.
Dodatkowo opłata klimatyczna 2,80zł/doba od osoby netto.
Do dyspozycji Państwa bezpłatnie: siłownia, bilard, mini golf, kijki do Nordic Waliking

Odpłatnie: sauna, zewnętrzne jakuzzi, dodatkowe zabiegi, masaże

Wieczorami wspólne spędzanie czasu –spacery, śpiewy, gry i zabawy (dla chętnych ) Możliwość zorganizowania wspólnego transportu za dodatkową opłatą.

ZAPISY W BIURZE WUTW

KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW ZAPRASZA SWOICH CZŁONKÓW ORAZ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 23 PAŹDZIERNIKA 2017r., W SIEDZIBIE WUTW O GODZINIE 16:00

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.

Informujemy,że treningi odbywać się będą w środy i piątki od godz.17.00 w Gimnazjum nr.2. Zapraszamy!!!
 1. Warunkiem wstąpienia do WUTW jest wiek 50+; wypełnienie deklaracji członka i opłacenie składek ( 7zł/ m) – 21 zł kwartalnie.
 2. Składkę pobieramy kwartalnie – 21 zł/ kw. lub za miesiąc (7 zł ) w uzasadnionych przypadkach ( np. ktoś zapisuje się do WUTW w listopadzie ).
 3. Członek WUTW może uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez WUTW odpłatnych i nieodpłatnych.
  1. odpłatne : słuchacz zobowiązuje się do uczestniczenia i opłacania wybranych zajęć przez cały semestr ( I semestr : październik /2017 – styczeń /2018), chyba że istnieje uzasadniona przyczyna rezygnacji np. choroba.
   1. Proponuje się nowe w tym roku warsztaty :
    1.     Tańca Latino prowadzi p. Joanna Dziedzic
    2.     „Rzeczy … od nowa”– prowadzi Dagmara Kondrat ( dla zaawansowanych w decoupage)
    3.     Ceramiki – wykonywanie przedmiotów dekoracyjnych z gipsu lub techniką wypalania.
   2. Na powyższe zajęcia proszę dokonywać zapisów na listę bez pobierania odpłatności. Ilość chętnych zdecyduje, czy powołamy takie zajęcia.                         
  2. nieodpłatne : wszystkie Kluby Zainteresowań prowadzone przez ich Liderów.
   1. W tym roku powstały dwa nowe kluby:
    1. Klub „ Krok po Kroku …w decoupage” – prowadzi Mirka Pawliczek
    2. Klub Tenisa Stołowego – prowadzi Waldek Kowalczyk.
 4. Składki i opłaty za zajęcia prosimy wnosić do 10 dnia miesiąca za dany okres, za wyjątkiem września .Zapisy i rekrutacja trwa przez cały miesiąc.
 5. W organizowanych przez WUTW wycieczkach, wyjazdach oraz imprezach pierwszeństwo mają członkowie WUTW . W razie wolnych miejsc -  inne osoby znajdujące się na „rezerwie” .
 6. We wrześniu dyżury w siedzibie WUTW odbywają się tylko w godzinach 10 – 13 ( od poniedziałku do piątku).  Od października kontynuujemy dyżury wg. harmonogramu na cały rok.
 7. Prosimy naszych Członków, aby przy opłacaniu zajęć i składek dysponowali odliczoną gotówką.
 8. Prosimy naszych Członków o zachowanie ciszy na korytarzach szkolnych podczas oczekiwania na zajęcia z uwagi na odbywające się w klasach szkolnych lekcje.

Już nadchodzi – nowy rok akademicki 2017/2018
Już trwają przygotowania do nowego otwarcia

Zapraszamy od 4.09.2017 do siedziby Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku   Rozpoczynamy rekrutację i  zapisy na zajęcia w nowym roku ,  proponujemy:

 • Naukę i kontynuację nauki języków obcych : angielski, niemiecki, włoski, francuski, rosyjski.
 • Naukę i kontynuację obsługi komputera oraz doskonalenie umiejętności korzystaniaz Internetu.
 • Wykłady otwarte z różnych dziedzin nauki, sztuki, kultury i polityki, wygłaszane przez specjalistów danej dziedziny.
 • Zajęcia sportowo-rekreacyjne: gimnastykę ogólnorozwojową;  pływanie i naukę pływania; aerobik w wodzie; jogę; zumbę; taniec liniowy; taniec latino; nordic walking.
 • Warsztaty  rękodzieła: robienie biżuterii; decoupage; warsztaty ceramiczne; „szydełko i haft”.
 • Zajęcia ekspresji artystycznej :  zespół teatralny „Młodzi duchem”; zespół tańca liniowego; chór; grupa plastyczna .
 • Kluby zainteresowań: Miłośników Muzyki i Tańca;  Ciekawej Książki;  Wolontariuszy ”Pomagamy”;  nordic walking ”Włóczykije”;  Brydżowy;  Wiedzy o Wszechświecie;  Magii Haftu i Szydełka;   Miłośników Turystyki; oraz nowe Kluby :Tenisa Stołowego; Krok po Kroku … w decoupage;
 • Organizujemy wycieczki po Polsce i Europie.
 • Zapraszamy na wspólne wyjazdy wypoczynkowo-rehabilitacyjne.
 • Zapraszamy na wiele koncertów muzyki poważnej i nieco lżejszej w salach koncertowych, poczynając od Sali Ślubów w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów, przez  Pragę, Drezno, Lwów, Kraków, Warszawę , Katowice, Bytom …
 • Zapraszamy na imprezy integracyjne : Andrzejki; Tańcujące Podwieczorki; Spotkanie Opłatkowe; Biesiadę Śląską…

ZAPISY NA ZAJĘCIA OD 04.09.2017 r w BIURZE  w GODZINACH  10:00- 13:00    Zapraszamy do naszego Grona nowych członków, warunek – wiek 50+     

Formalności do załatwienia w biurze WUTW przy ul. 26 Marca 66 (dawne Gimnazjum nr 2) . Informacja o nas na stronie : www.wutw.pl

Klub Miłośników Muzyki i Teatru organizuje wyjazd w dniu 31.12.2017r. do Teatru Zagłębie na Spektakl Sylwestrowy Sztuka „ BEJN BENT”

W trakcie spektaklu gorący posiłek, kawa herbata ciasto o północy wspólny toast i życzenia, poczęstunek winem. Po przerwie Koncert i Kabaret Sylwestrowy do około godz.2,00.

Ze względu na zarezerwowane bilety dla 30 osób (zarezerwowałam dodatkowe 10 miejsc )w kwocie 150 zł. + 35 zł autobus( w tym dniu cena autobusu wzrasta o 100%). Zapisy i wpłaty w biurze WUTW do dnia 27 września ( środa )2017r. Wyjątkowo wpłaty mogą być dokonane do 15 października 2017r. z tym że: przy zapisie musi być potwierdzenie że nie będzie rezygnacji. W przypadku rezygnacji osoba zapisana musi znaleźć kogoś na swoje miejsce.

Bardzo proszę o przemyślane i szybkie decyzje.

Dodatkowe informacje udziela: Elżbieta Wietecha tel. 601084670

Rybnik: Grażyna Brodzińska. Dla Ciebie śpiewam ... In Memoriam Bogusława Kaczyńskiego - Teatr Ziemi Rybnickiej, 28.10.2017 godz. 18:00

Zapisy i wpłaty w cenie 92 zł w sekretariacie WUTW od dnia 06.09.2017r.do 20.09.2017r. Ilość miejsc 30.

Wyjazd w dniu 28.10.17 godz 17,00 z przystanku „0” koło Karuzeli w Wodzisławiu Śl.

Lider Klubu M. M.i Teatru
Ela Wietecha 601084670

 • Aby wziąć udział w konkursie napisz w kilku zdaniach dlaczego chciałbyś skorzystać z porady dietetycznej wraz z 3 tygodniowym jadłospisem i jaka jest Twoja motywacja (poprawa samopoczucia, wspomaganie leczenia, może zrzucenie zbędnych kilogramów?)
 • Swoje uzasadnienie wraz z numerem kontaktowym pozostaw w sekretariacie WUTW
 • Spośród wszystkich zgłoszeń Poradnia Dobry Dietetyk w Wodzisławiu Śląskim wybierze zwycięzcę, z którym skontaktuje się telefonicznie
 • Konkurs  trwa do końca maja

Poszukujemy osoby chętnej zainteresowanej filmowaniem ważnych wydarzeń z życia WUTW.

Zapewniamy sprzęt oraz odpowiednie szkolenie!

Osoby chetne proszone o kontakt pod numerem 502 211 461

Masz pomysł, sugestie na działalność WUTW, napisz i wrzuć do „Skrzyneczki pomysłów”, która znajduje się w biurze WUTW. Zarząd przeanalizuje i podejmie odpowiednią decyzję.