W dniu 27.02.2018 o godz.16:00 sala nr 13 SP 5 (G2) odbędzie się prelekcja:”Bezpieczna droga do celu – bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym”. Prelegenci: Policjanci z ruchu drogowego

Zapraszamy wszystkich słuchaczy dbających o własne bezpieczeństwo, zainteresowanych w/w tematyką.       

W dniach od 16 do 18 lutego 2018 odbyła się wycieczka naszych słuchaczy WUTW do Poronina na kąpiele termalne. Wyjechaliśmy o 7 rano w stronę Katowic, gdzie dołączyła do nas 10 osobowa grupa seniorów z okolicy Częstochowy i Gliwic. Następnie ruszyliśmy autostradą A4 w kierunku Krakowa, aby dalej „zakopianką” (jak zwykle zakorkowaną) wolno posuwać się w stronę Zakopanego. Podczas tej podróży czas nam umilały widoki na piękne góry, które im dalej tym były bardziej ośnieżone oraz opowiadane ciekawostki mijanych miejsc przez Pana przewodnika. Około 13 dotarliśmy na Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Tam przez 2,5 godziny mogliśmy do woli korzystać z atrakcji tego miejsca : basenów rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych z wodą o temperaturze 34-38 stopni C z mikroelementami, z szerokim wachlarzem urządzeń do masażu wodnego, groty solnej, zjeżdżalni, sztucznej fali, jacuzzi. Dla zainteresowanych do dyspozycji były liczne restauracje i coctail bary. Wymoczeni i zadowoleni ruszyliśmy do Poronina, gdzie w DW Poronianka czekały na nas ładnie urządzone pokoje oraz smaczna obiadokolacja, po której każdy mógł uraczyć się grzanym winem, zabawić się przy muzyce oferowanej przez DJ”a. Następnego dnia po obfitym śniadaniu ruszyliśmy w kierunku Chochołowa. Przyroda nam podarowała wymarzoną pogodę. Od rana świeciło słońce, w którym skrzył się świeżo napadany śnieg a przejrzyste powietrze pozwoliło nam podziwiać Panoramę Tatr : śpiącego rycerza na Giewoncie, majestatyczne , tym razem, białe Czerwone Wierchy, Kasprowy Wierch i inne góry. Na termach w Chochołowej- pięknym, nowym obiekcie przez 3 godziny znowu mogliśmy korzystać z licznych oferowanych tam atrakcji. Być zanurzonym w cieplutkiej wodzie , dodatkowo czuć na twarzy promienie słońca i jednocześnie podziwiać panoramę Wysokich Tatr to naprawdę rozkosz. Wracając do Poronina zatrzymaliśmy się w Zakopanym aby napić się kawy czy herbaty lub czegoś mocniejszego w jednej z licznych restauracji na słynnych Krupówkach. Wieczorem czekała nas jeszcze jedna atrakcja mianowicie kulig. Podjechaliśmy autokarem do Małego Cichego, a tam czekały na nas sanie zaprzężone w konie. Aby nam było ciepło dostaliśmy okrycia z baranich skór i płonące pochodnie. Całym orszakiem ruszyliśmy leśnym duktem po Narodowym Parku Tatrzańskim wśród pięknie ośnieżonych choin. Ostatniego dnia po śniadaniu spakowaliśmy nasze bagaże i ruszyliśmy ponownie do Białki Tatrzańskiej na termy Bania. Jako, że były to godziny ranne , na basenach było cicho i spokojnie. Tam znowu mogliśmy korzystać przez 2,5 godziny z wszystkich atrakcji. Czas jednak szybko minął i trzeba było ruszać w drogę powrotną do domu.Po 7 godzinach jazdy ( głównie czas nam zajęło ślimacze tempo na zatłoczonej zakopiance) dotarliśmyzadowoleni, wypoczęci i prawie o 10 lat młodsi do swoich domów. Pani Edyto dziękujemy za tak wspaniałą wycieczkę i prosimy o nastepną. Może tym razem kiedy na Podhalu zakwitną krokusy.

Awaria usunięta - zajęcia aktualne wg grafiku zajęć.
Za utrudnienia przepraszamy, nie mamy na to wpływu.

Przepraszamy za nieporozumienie wynikłe w sobotę 17.02.2018 r. Okazało się, że w II semestrze 2017/2018 uległa zmianie, kolejność sobót, w których odbywają sie zajęcia weekendowe w szkole dla dorosłych - wtedy dostępna jest dla nas sala gimnastyczna, na której odbywamy zajęcia.

Podajemy daty sobót dla zajęć tańca latino: 24.02 ; 10.03 i 24.03 ; 07.04 i 21.04; 12.05 i 26.05

Jeszcze raz przepraszamy za wynikłe utrudnienie. Jadwiga Holeczek-Wojdat

 

KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW INFORMUJE O ZMIANIE TERMINU ZEBRANIA Z DNIA 19 LUTEGO 2018r. NA DZIEŃ 26 LUTY 2018r.

GODZINA 16:00 POZOSTAJE BEZ ZMIAN.

PRZEPRASZAMY ZA ZMIANĘ TERMINU.

 

Szanowni Państwo,


Muszę Państwa poinformować, że nastąpią niewielkie zmany w organizacji naszej działalności, które nie powinny utrudnić Państwu, korzystania z szerokiej oferty propozycji, jakie kierujemy do Seniorów miasta i powiatu.
Pozostajemy w tym samym budynku co dotychczas - zmienimy tylko pomieszczenie, w którym mieścić się będzie  biuro WUTW ( na tym samym piętrze - o terminie zmiany poinformujemy w stosownym czasie.).
Zrezygnować musieliśmy z dostępu do sal lekcyjnych w godzinach pracy szkoły tj. 8:00 - 14:30  ( za wyjątkiem języka angielskiego wtorek godz. poranne) .
I to są jedyne utrudnienia, z którymi rozpoczynamy semestr II. Wymuszone zostały one z powodu umieszczenie na całym parterze budynku ( izby lekcyjne) Wodzisławskiego Centrum Nauki i Techniki. W salach lekcyjnych utworzono nowoczesne pracownie do rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.
Powstają  pracownie: krawiecka; majsterkowania; ceramiki; malarska, rysunku artystcznego i fotografii; sensoryczna; mechotroniki; naukowo-fizyczna; astronomiczna.

Po wstępnej rozmowie z dyr. Centrum Panią Emilią Kopiec, mogę Państwa poinformować, że istnieje możliwość organizowania niektórych zajęć w tych nowocześnie wyposażonych pracowniach. Otwarcie Centrum planowane jest na wrzesień 2018.

Życzę Państwu zadowolenia i satysfakcji z realizowania nowych wyzwań, które stoją przed człowiekiem z " większą ilością czasu wolnego".
Proszę wybierać z naszej bogatej oferty, to co Państwa interesuje i pamiętać, że ten czas -  jest naszym czasem, nie odkładać niczego na później.
                                                                                                                 Jadwiga Holeczek-\Wojdat prezes WUTW

 

Ci, którzy bawili się z nami 2.02.2018 w hotelu Amadeus z pewnością nie żałują - bawiliśmy się świetnie.
Pierwszy Bal Charytatywny zorganizowany przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Fundację Medhouse przeszedł do historii.
Dziękuję artystom z zespołów : VLADISLAVIA za poprowadzenie poloneza - rozpoczęliśmy BAL uroczystym akcentem oraz młodym artystom z zespołu tańca towarzyskiego „ Spin”, którzy dali piękny pokaz gracji . Wymienione zespoły działają w WCK i wystąpiły na naszej imprezie charytatywnie.
Uczyliśmy się belgijki , licytowaliśmy np. obrazy, biżuterę, a także tort czy zaproszenia na zabiegi kosmetyczne a także kręcili "zuzkę".
Nie opiszę wszystkich atrakcji, a było ich sporo, musieliśmy wykradać czas do tańczenia.
Jak zwykle dopisali sponsorzy, dzięki którym mogliśmy Państwu sprawić przyjemność i realizować nasz cel charytatywny.
Bardzo serdecznie dziękuję : Bogumile Janiszyn, Łucji Nowak, Barbarze Jeleń i Jurkowei Dragonowi - członkom Klubu "Plastyczne pasje Seniorów" oraz Pani Alicji Szymczak za sprezentowanie obrazów - prac plastycznych na aukcję.
Bardzo serdecznie dziękuję sponsorom, którzy hojnie obdarowali nas gadżetami, upominkami i zaproszeniami ( do skorzystania z usług), które to dary wsparły
" zuzkę".
Dziękuję współpartnerowi - Fundacji Medhouse - za doskonałą współpracę, dzięki której mamy satysfakcję, że udało się to, co było naszym wspólnym zamierzeniem - połączyć zabawę z celem charytatywnym.

Dokładne sprawozdanie - z jakim efektem finansowym -  zakończyliśmy bal, po ostatecznych rozliczeniach.

I jeszcze jedno - BAL - to ostatni punkt Harmonogramu Obchodów 10 lecia Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Roku.
Bal zapisał się w naszym kalendarzu wydarzeń i do zobaczenia za rok.

 • 02.02.2018 – piątek
  • Godz. 18:00- Choinkowy Bal Charytatywny Hotel AMADEUS
 • 07.02.2018 – środa
  • Godz. 18:00 – Muzyczna Środa w Jigger Pub - Koncert Muzyczny w wykonaniu „Trojo” Bańczyk Łucjan - perkusja, Mańka Henryk – akordeon, Junga Karol – gitara.
 • 12.02.2018 – poniedziałek
  • Godz. 9:00- 14:00 Zajęcia Klubu Brydżowego odbywają się w każdy poniedziałek w siedzibie Miejskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ul. Kubsza 15
  • Godz. 9:00 - Spotkanie Klubu”Krok po kroku w decoupage” (spotkania odbywają się w każdy poniedziałek) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
  • Godz. 11:30 - Spotkanie członków Klubu Wolontariusza "Pomagamy" Sala nr 13 SP 5 ( G2)
  • Godz.13:00 – 15:00- Spotkanie wolontariuszy z chorymi dziećmi w Szpitalu Miejskim w Rydułtowach – czytanie bajek, gry i zabawy (spotkania odbywają się w każdy poniedziałek) – współpraca z Fundacją Medhouse.
  • Godz. 17:30 -19:00 – próba chóru (zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek) Szkoła Podstawowa Nr 5
 • 13.02.2018 – wtorek
  • Godz. 9:00- Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy wtorek- złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 17:30 – Próba Teatru „Młodzi duchem” (zajęcia dbywają się w każdy wtorek) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 14.02.2018 – środa
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong” (spotkania odbywają się w każdą środę)
 • 15.02.2018- czwartek
  • Godz. 14:00 – Spotkanie Klubu „Magia haftu i szydełka”(spotkania odbywają się w każdy czwartek ) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 16.02.2018 – piątek
  • Godz.9:00 - Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy piątek – złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 9:15 – Spotkanie wolontariuszy z dziećmi w miejskim żłobku – czytanie bajek, wspólne zabawy. (spotkania odbywają się w każdy piątek)
  • Godz. 15:00- Spotkanie Klubu”Plastyczne Pasje Seniorów” i grupy plastycznej. Liceum Plastyczne Wodzisław
  • Godz. 16:00- Spotkanie Klubu „Wokół Zdrowia” 13 SP 5 ( G2)
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong ( spotkania odbywają się w każdy piątek)
 • 20.02.2018– wtorek
  • Godz.16:00- Wykład:”Psychologia tłumu” Wykładowca:dr Andrzej Tront Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 21.02.2018 – środa
  • Godz. 10:00 – Spotkanie członków Klubu Ciekawej Książki , Temat:Sławne Polki oczami historyka. Sł.Koper „Żony bogów” –portrety żon sławnych pisarzy. Sł.Koper „Wpływowe kobiety II Rzeczpospolitej”
  • Godz. 16:15 – warsztaty rozwoju osobistego. Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 23.02.2018 – piątek
  • Godz. 15:00- Spotkanie Klubu”Plastyczne Pasje Seniorów” i grupy plastycznej. Liceum Plastyczne Wodzisław
 • 26.02.2018 – poniedziałek
  • Godz.18:00- poniedziałek symfoniczny.W programie arcydzieła muzyki klasycznej w wykonaniu pianistów: Małgorzata Warcaba i Łukasz Wilga
   Pałac Ślubów.

Informujemy, że strona internetowa uległa awarii.

Obecnie trwają prace nad uaktualniem strony do stanu faktycznego.

 

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW ZAPRASZA SWOICH CZŁONKÓW ORAZ WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA ZEBRANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19 LUTEGO 2018 W SIEDZIBIE WUTW O GODZINIE 16:00 SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.

KLUB MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI WUTW ORGANIZUJE WYCIECZKĘ GÓRSKĄ NA SZYNDZIELNIĘ

W DNIU 24 MARCA 2018r. (SOBOTA).

WJAZD NA SZCZYT KOLEJKĄ LUB WEJŚCIE PIESZE,

ZEJŚCIE DO BRENNEJ BUKOWEJ,

CZAS PRZEJŚCIA OK. 5 GODZIN.

Zapisy będą przyjmowane w biurze WUTW w dniach 12.02.2018 – 28.02.2018.

Proszę podawać przy zapisach adres zamieszkania, nr telefonu i numer PESEL!!!

Cena wycieczki: 20,00 zł (przejazd, ubezpieczenie).

Wyżywienie we własnym zakresie.

Obowiązkowe buty górskie i kurtki przeciwdeszczowe.

Ilość miejsc: 30.

W przypadku braku pełnego składu, należy liczyć się z dopłatą, która zostanie zebrana w autobusie.

Plan wycieczki:

· Wyjazd o godzinie8:00 spod Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim;

· Wjazd koleją linową lub wejście na szczyt Szyndzielni (schronisko);

· Przejście na siodło Klimczoka (schronisko);

· Przejście na Przełęcz Karkoszczonka (schronisko);

· Zejście do Brennej Bukowej.

·Wyjazd do Wodzisławia Śl. między 1600 a 1700.

Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora imprezy z ramienia WUTW:

Lucyna Kulka tel. kom.: 608614719.

 

Rok szkolny 2017 / 18 ( październik - maj )

Po odliczeniu wszystkich dni, w których zajęcia wypadają z przyczyn uzasadnionych :
- dni ustawowo wolne ( świeta kościelne, państwowe)
- ferie świąteczne
- ferie zimowe
przewidziano do realizacji w roku szkolnym 2017 / 18 :
   30 zajęć ( w wymiarze 2h/tydz./miesiąc)
   15 zajęć ( w wymiarze 2h/ tydz. / 2x mieś)

W ogólnym rozliczeniu całego roku szkolnego, musimy w ramach miesięcznych opłat,zapewnić realizację 30 lub opcjonalnie 15 zajęć.
Jeżeli to zostanie niedopełnione, wtedy w czerwcu odbędą się brakujące zajęcia - nieodpłatnie dla stałych uczęszczających.

Dla przykładu: od początku  roku szkolnego czyli 2.10.2017 do końca maja 2018 miało się odbyć 30 zajęć po 2h z języka angielskiego ; a odbyło się 29 zajęć, bo 2.10.2017( poniedziałek) kiedy w  planie jest język angielski - odbywała się uroczystość Inauguracji roku akademickiego, te zajęcia należy odpracować.

Drugi przykład: w listopadzie 2017 Wszystkich Świętych  przypadło w środę,  kiedy to np. odbywały się zajęcia >Aerobik w wodzie<, tych zajęć nie odpracowujemy, gdyż już wcześniej przewidziano,że w tym dniu ze względu na Święto, będzie to dzień wolny, w sumie jednak do końca roku szkilnego odbędzie się 30 zajęć.

Przyjmujemy, że słuchacz decydując się na naukę lub uczestnictwo w danych zajęciach, będzie regularnie wnosił opłatę. Na tej podstawie tworzymy grupy zajęciowe, zatrudniamy i opłacamy lektorów i instruktorów .Rezygnacja z zajęć może nastąpić z uzasadnionej przyczyny, jednak zobowiązanie finansowe obciąża słuchacza przez cały semestr. Nie ma możliwości zwolnienia z opłaty, gdy  np. ktoś z powodów osobistych 2 x zajęcia opuścił.

O rezygnacji z zajęć należy powiadomić w biurze WUTW osobiście.

Koncert odbędzie się w SALI KONCERTOWEJ FILHARMONII ŚLĄSKIEJ

w dniu 13.04.2018r. (piątek)o godz.19:00.

Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmoni , Śląska Orkiestra Kameralna, Paweł Kotla – dyrygent, Dyplomanci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zapisy i wplaty w kwocie 45 zł (z przejazdem) od14.02.2018 do23.02.2018 w biurze WUTW. Odjazd z przystanku „0”przy Karuzeli o godz.17:30.Ilość miejsc 35 Dodatkowe informacje:Ela Wietecha 601 084 670

 

Informujemy zainteresowanych słuchaczy, że awaria basenu w SP 3 została usunięta. Zajęcia z dniem 22.01.2018 r. odbywają się zgodnie z planem.

W tym samym dniu w WCK w Wodzislawiu Śl odbędzie się koncert - „ WIELKIE POSTACI ŚWIATA MUZYKI”. Wystąpi u nas oczekiwany od dawna WIELKI TENOR BOGUSŁAW MORKA.

Koncert w NOSPR postaramy się zorganizować w innym terminie. Osoby które wpłaciły kwotę 48 zł na koncert, będą ją mogły odebrac w biurze WUTW od dnia 24.01.18r. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy wyjeździe na Zimową Senioriadę w roli zawodników oraz kibiców.

Koszt wyjazdu: 140 zł. W cenie: przejazd autokarem, 1 nocleg (pokoje 2,3,4-osobowe), 1 obiad, 1 śniadanie, wieczór integracyjny w restauracji "Viktoria" (danie obiadowe, ciasto, kawa, herbata, woda, lampka wina).

Szczegółowy plan wyjazdu oraz rodzaje konkurencji znajdują się w zakładce: PROPONUJEMY i wybieramy: TURYSTYKA

Zapisy chętnych na wyjazd przyjmowane do 25.I.2018 r. Ilość miejsc - 30 osób.

Wpłata 140 zł. przyjmowana będzie w biurze WUTW dnia 25 stycznia, w godz. 15:00 - 17:00

Informacji udziela: EDYTA MĘŻYK tel: 606 473 704

 konkurencje

Klub Miłośników Muzyki i Teatru, zaprasza na Wielką Galę Zespołu Mazowsza, Zespół uczci setną rocznicę odzyskania przez Polske niepodległości, a także uczci obchody 70 rocznicy swojego powstania. Wystąpi ponad 120 tancerzy, śpiewaków,muzyków oraz Orkiestra pod kierownictwem Jacka Bonieckiego.

Zapisy i wpłaty w kwocie 90 zł z przejazdem proszę dokonać w biurze WUTW od dnia 17.01 do 26.01..2018r.

Odjazd z przystanku „0” Karuzela w dniu 11 marca 2018r. Godz. 17:00 Kontakt : Ela Wietecha 601 084 670

WAŻNE

 Wpłaty kolejnych rat za wyjazdy turystyczne ( wycieczki), wpłacać należy w ustalonym terminie - opiekunowi danego wyjazdu.
W uzasadnionej sytuacji prosimy indywidualnie uzgodnić telefonicznie inny termin wpłaty.
Nie ma możliwości wpłaty u dyżurnych WUTW.

 1. Zakopane - termy Edyta Mężyk   606 473 704
  2. Korsyka - Krystyna Błachut  501 578 854
  3.Bydgoszcz/ Toruń - Elżbieta Wietecha  601 084 670
  4.Truskawiec - Stanisława Wieczorek  515 288 466
  5. Sandomierz / Toruń - Roman Kwaśny 601 084 651
  6. Majorka - Ewa Strzelczyk  885 250 752
  Prosimy o dostosowanie się do ustalonych wymogów.

 

Klub „miłośników Muzyki i Teatru” informuje że w związku z Koncertem w Operze w Bydgoszczy i zwiedzaniem Torunia, który odbędzie się w dniu 27-28.04.2018, osoby które są chetne ( mogą być osoby towarzeszące, nie będące członkami klubu ) i te,które jeszcze nie wpłaciły: dodatkowy termin ustala się na dzień 17.01.2018 r. w biurze WUTW w godz. 10:00 -13:00

Ela Wietecha 601084670

Klub „miłośników Muzyki i Teatru” informuje że w związku z Koncertem w Operze w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniu 27.04.18 (piątek). Zaplanowany wyjazd w dniu 28.04.18 ustala się na dzień 27-28 kwietnia 2018r.

Zapisy i wpłata pierwszej raty w kwocie 150zł. w biurze WUTW 10 stycznia 2018r. w godz 10:00 – 13:00.Wpłata II raty w dniu 14.03.18 w godz. 10:00-13:00, dokładna kwota drugiej raty zostanie podana po informacji o cenie biletów do Opery. Pozostałe ustalenia pozostają bez zmian.

Dodatkowych informacji udziela Ela Wietecha 601084670

 

Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zaprasza na Trzydniową wycieczkę  do Kazimierza Dolnego - Sandomierza w dniach 8-10.06.2018r.Cena-410zł.W cenie: przejazd autokarem / 2 noclegi w hotelu *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami / 2 obiadokolacje, 2 śniadania / usługi przewodnika i opieka pilota / bilety wstępu do zwiedzanych miejsc / rejs statkiem / ubezpieczenie.NNW.

Chętnych prosimy o zapisywanie się od 3 stycznia 2018r w biurze WUTW. (Tel-32 320 86 58)                                                 

Pierwsza wpłata w wysokości 200 zł będzie przyjmowana w sali nr.13 dnia 24 stycznia 2018r. w godzinach od 11.00 do 13.00.                                               Druga  wpłata w wysokości 210  zł będzie przyjmowana w sali nr.13 dnia 28 marca 2018r. w godzinach od 11.00 do 13.00.

Szczegółowy opis wycieczki  znajduje się na stronie www.WUTW.pl  w zakładce PROPONUJEMY i podzakładce TURYSTYKA                                                                                                                                                                                                               Pytania proszę kierować pod numer kontaktowy 601084651

                                               

 • 02.01. 2018 – wtorek
  • Godz. 9:00- Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy wtorek- złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 17:30 – Próba Teatru „Młodzi duchem” (zajęcia dbywają się w każdy wtorek) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 03.01.2018 – środa
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong” (spotkania odbywają się w każdą środę)
 • 04.01.2018- czwartek
  • Godz. 15:00 – Spotkanie Klubu „Magia haftu i szydełka”(spotkania odbywają się w każdy czwartek ) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 05.01.2018 – piątek
  • Godz.9:00 - Klub Włóczykijów zaprasza na spacer nordic walking – zbiórka grupy na przystanku przy szpitalu. Spotkania w każdy piątek – złe warunki atmosferyczne odwołują spotkanie.
  • Godz. 9:15 – Spotkanie wolontariuszy z dziećmi w miejskim żłobku – czytanie bajek, wspólne zabawy. (spotkania odbywają się w każdy piątek)
  • Godz. 17:00 – Spotkanie Klubu tenisa stołowego „Ping pong ( spotkania odbywają się w każdy piątek)
 • 08.01.2018 – poniedziałek
  • Godz. 9:00- 14:00 Zajęcia Klubu Brydżowego odbywają się w każdy poniedziałek w siedzibie Miejskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ul. Kubsza 15
  • Godz. 9:00 - Spotkanie Klubu”Krok po kroku w decoupage” (spotkania odbywają się w każdy poniedziałek) Sala nr 13 SP 5 ( G2)
  • Godz. 11:30 - Spotkanie członków Klubu Wolontariusza "Pomagamy" Sala nr 13 SP 5 ( G2)
  • Godz.13:00 – 15:00- Spotkanie wolontariuszy z chorymi dziećmi w Szpitalu Miejskim w Rydułtowach – czytanie bajek, gry i zabawy (spotkania odbywają się w każdy poniedziałek) – współpraca z Fundacją Medhouse.
  • Godz. 16:00 - „ Młodzież Seniorom – koncert i wspólne kolędowanie” Aula I LO ul: Szkolna
  • Godz. 17:30 -19:00 – próba chóru (zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek) Szkoła Podstawowa Nr 5
 • 09.01.2018– wtorek
  • Godz.16:00- Wykład:”Jak przeprowadzić sprawy spadkowe.” Wykładowca: Mecenas Piotr Pyszny Sala nr 6 SP 5 ( G2)
 • 10.01.2018 – środa
  • Godz. 18:00 – Muzyczna Środa w Jigger Pub - Koncert Muzyczny w wykonaniu „Trojo – Mikółka Gerwazy i jego zespół” na instrumentach : klawisze, akordeon i skrzypce.
 • 12.01. 2018 – piątek
  • Godz. 15:00- Spotkanie Klubu”Plastyczne Pasje Seniorów” i grupy plastycznej. Liceum Plastyczne Wodzisław
  • Godz. 16:00- Spotkanie Klubu „Wokół Zdrowia” –„ Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach” Prowadząca: Weronika Kałuża- Instruktor Pierwszej Pomocy PCK Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 14.01. 2018 – niedziela
  • Godz. 18:00 - Śląski Festiwal Operetkowy Teratr Ziemi Rybnickiej
 • 15.01.2018 – poniedziałek
  • Godz. 17:30- Wspólne kolędowanie chóru ze słuchaczami WUTW. Świetlica SP 5 ( G2)
 • 17.01.2018 – środa
  • Godz. 16:15 –18:00 – Warsztaty komunikacji międzypokoleniowej I grupa. Prowadząca dr Aldona Urbanek
  • Godz. 16:30 – warsztaty rozwoju osobistego. Sala nr 13 SP 5 ( G2)
 • 19.01. 2018 – piątek
  • Godz. 15:00- Spotkanie Klubu”Plastyczne Pasje Seniorów” i grupy plastycznej. Liceum Plastyczne Wodzisław
 • 20.01. 2018 – sobota
  • Godz. 16:00- Koncert Wiedeński WCK Wodzisław
 • 23. 01.2018– wtorek
  • Godz.16:00- Wykład: „Zasady zdrowego stylu życia.”, Wykładowca: Aleksandra Burczyńska Sala nr 6 SP 5 ( G2)
 • 24.01.2018 – środa
  • Godz. 10:00 – Spotkanie członków Klubu Ciekawej Książki Temat: Himalaiści w literaturze. Jacek Hugo-Bader „Powrót na Broad P.eak” Reinhold Messner „Nanga Parboad” Sala nr12a SP 5 ( G2)
  • Godz. 16:15 –18:00 – Warsztaty komunikacji międzypokoleniowej .II grupa Prowadząca dr Aldona Urbanek
 • 29.01. 2018 – poniedziałek
  • Godz.18:00- poniedziałek symfoniczny- Kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu wokalnego „Zawadzianki.” Pałac Ślubów.

KARNAWAŁOWA GALA OPEROWO – OPERETKOWA SONOSI ENSEBLE w dniu 25.01.2018r. Godz. 18:00 w Miejskim Osrodku Kultury w Radlinie

Klub Miłośników Muzyki i Teatru zaprasza do biura WUTW od dnia 03.01.18 do 10.01.18r. w celu zapisu i wpłaty. Bilet przy zapisie co najmniej 10 osób kosztuje 40 zł. , jeżeli nie zbierze się grupa 10 osób, bilet kosztuje 50 zł. Dojazd do Radlina we własnym zakresie.

Ela Wietecha tel. 601 084 670

bal

 

Wodzisłaswki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Fundacja Medhouse zapraszają w dniu 2.02.2018 godz. 18:00 do Hotelu AMADEUS na imprezę integracyjną "Niech  żyje bal..."

Program jest tak pomyślany, aby bawili się wszyscy: i goście w parach, i single.  
 
Otwarcie balu polonezem. 
 
W programie:   
 • aukcja prac artystyych klubu "Plastyczne pasje seniorów,"
 • zakręceni w kole - ZUZKA (niespodzianka),
 • program artystyczny i (Belgijka) dla wszystkich,
 • i wiele innych atrakcji
                                                                                                                                                                             ,                                                
Poczęstunek: II danie obiadowe, deser- ciasto, kawa, zimna płyta, woda z cytryną  w dzbankach. 
 
Alkohol we własnym zakresie.
 
KOSZT - 70 zł/ osoby
 
Jest możliwość rezerwacji miejsca przy stoliku 10 lub 8 osobowym.
 
Obowiązują stroje wieczorowe.
 
Cały dochód z balu zostanie przekazany na cele charytatywne.
 
Ilość miejsc ograniczona.
 
Zapisy i wpłaty od 3 01.2018 w biurze WUTW.

Gwarantujemy dobrą zabawę i serdecznie zapraszamy

Mamy dla Ciebie niespodziankę KALENDARZ WUTW - 2018. 

O Nas, dla Nas, przez Nas - cegiełka na cele statutowe WUTW. Doskonały jako pamiątka, prezent, gadżet, album. 

Do powieszenia na ścianę lub sprezentowania..Do nabycia w przyszłym tygodniu.

Stań po naszej, dobrej stronie ... mocy. Ten kalendarz musi być Twój.  Bo Nasz i o Nas
                                                                                                                                               Jadwiga Holeczek-Wojdat

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki TURYSTYKA

Umieszczone zostały informacje nt:

 • HARMONOGRAM WYCIECZEK I WYJAZDÓW ZAGRANICZNYCH 2017/2018
 • WYJAZD DO OPERY W BYDGOSZCZY W DNIACH 28-29 KWIETNIA 2018

 

  W celu usprawnienia organizacji zajęć klubowych, prosimy:
   - ogłoszenie na strone internetową o planowanym spotkaniu przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   - równocześnie należy wpisać spotkanie w grafik ( recepcja w holu szkoły), przydzielona zostanie sala,
     a obsługa szkoły  będzie mogła informować zainteresowanych.
   - zapobiegniemy w ten sposób dublowaniu się sal na zajęcia.
   - jeżeli  spotkania odbywają się cyklicznie i są opisane w tygodniowym rozkładzie, takie jak 
     klub "pingpongowy" czy klub "krok po kroku..." nie ma koniecznosci rezerwowania sali
     ani ogłaszania zajęć na stronie internetowej.

 


" Spóźnialskich" proszę o autorskie programy działania Klubu w 2017/18 r,  z uwzględnieniem miejsca i terminów spotkań ( np. II środa miesiąca lub tp )
do końca tygodnia .

Programy proszę  kierować do Stasi Wieczorek ( swie1@ o2.pl ), również wszelkie inne komunikaty, które muszą się znaleźć na stronie internetowej. 
Ten zabieg skróci czas umieszczania info na stronie. 

Jadwiga Holeczek-Wojdat

 

Szanowni Państwo.

Zdarzenie, które miało miejsce dzisiaj ( 6.10.2017 ) w biurze WUTW i w jego konsekwencji rozmowa z jedną ze słuchaczek skłoniła mnie do poniższego tekstu:
Początek października jest najtrudniejszym okresem w rozpoczęciu nowego roku, dlatego rekrutacje zaczynamy od początku września. Jednak wielu chętnych zwleka ze zgłoszeniem się na dane zajęcia, w wyniku czego :

 • albo jest za mało chętnych aby zajęcia organizować np. warsztaty ” biżuterii” czy „rzeczy od nowa” – odnawianie mebli metodą decoupage. 
  Z tych zajęć rezygnujemy – nie odbędą się – mało chętnych
 • lub zgłasza się za dużo chętnych a my nie jesteśmy wstanie zorganizować dodatkowej grupy np. aerobik w wodzie oraz joga. Dla zajęć, które cieszą się największym zainteresowaniem zorganizowaliśmy spotkania, na których podane zostały istotne informacje mn. ta, że joga zawieszona jest do dnia 10.10 – wyjazd instruktorki za granicę, pierwsze zajęcia 11.10.2017 wg podziału godzin. Zmuszeni będziemy do utworzenia dodatkowej grupy – czekamy na decyzję instruktorki – a państwa prosimy o zrozumienie.
  Informacje staramy sie zamieszczać na stronie internetowej www.wutw.pl
 • Za przepływ info w danej grupie zajęciowej odpowiada starosta ( jeżeli jeszcze nie ma – należy niezwłocznie wybrać).
 • Koleżanki Dyżurne proszę o pilne śledzenie info na stronie internetowej ; w segregatorze Informator Dyżurnych  oraz w Zeszycie dyżurnych i stosowanie się do zawartych tam zaleceń .

Szanowni Studenci,
 Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku opiera swoją działalność na wolontariacie najaktywniejszych słuchaczy. Nie ma wśród nas osób opłacanych za pracę, którą wykonujemy, oprócz lektorów, instruktorów, obsługi księgowej i pracy sprzątaczki.

Pozostałe osoby poświęcają swój czas, energię i umiejętności, aby taki twór jak WUTW mógł funkcjonować – my też jak Państwo opłacamy składki.

 • Mamy ok. 500 słuchaczy, organizujemy zajęcia edukacyjne, sportowe, artystyczne i rehabilitacyjne.
 • Jest ok 14 grup językowych, 5 komputerowych, 4 gr zajęcia w wodzie , 2 gimnastyczne, 4 artystyczne, 12 zainteresowań – to w sumie musimy wszystko skoordynować w kontakcie z instruktorami ( osoby pracujące ) wynająć sale do zajęć ( jak najkorzystniej) …
 • Organizujemy wycieczki, imprezy sportowe i rekreacyjne oraz integracyjne… kończę wyliczanie. Ale to nie koniec tego, co robimy jako wolontariusze dla seniorów miasta i powiatu.
  Oczekujemy zrozumienia i pomocy. Postawy roszczeniowe z jakimi się ostatnio spotykamy, nie sprzyjają dobrym wzajemnym relacjom. Wszelkie uchybienia staramy się jak najszybciej zlikwidować.
                                                                                                                                     Jadwiga Holeczek-Wojdat
                                                                                                                                              Prezes WUTW
Informujemy,że treningi odbywać się będą w środy i piątki od godz.17.00 w Gimnazjum nr.2. Zapraszamy!!!
 1. Warunkiem wstąpienia do WUTW jest wiek 50+; wypełnienie deklaracji członka i opłacenie składek ( 7zł/ m) – 21 zł kwartalnie.
 2. Składkę pobieramy kwartalnie – 21 zł/ kw. lub za miesiąc (7 zł ) w uzasadnionych przypadkach ( np. ktoś zapisuje się do WUTW w listopadzie ).
 3. Członek WUTW może uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez WUTW odpłatnych i nieodpłatnych.
  1. odpłatne : słuchacz zobowiązuje się do uczestniczenia i opłacania wybranych zajęć przez cały semestr ( I semestr : październik /2017 – styczeń /2018), chyba że istnieje uzasadniona przyczyna rezygnacji np. choroba.
   1. Proponuje się nowe w tym roku warsztaty :
    1.     Tańca Latino prowadzi p. Joanna Dziedzic
    2.     „Rzeczy … od nowa”– prowadzi Dagmara Kondrat ( dla zaawansowanych w decoupage)
    3.     Ceramiki – wykonywanie przedmiotów dekoracyjnych z gipsu lub techniką wypalania.
   2. Na powyższe zajęcia proszę dokonywać zapisów na listę bez pobierania odpłatności. Ilość chętnych zdecyduje, czy powołamy takie zajęcia.                         
  2. nieodpłatne : wszystkie Kluby Zainteresowań prowadzone przez ich Liderów.
   1. W tym roku powstały dwa nowe kluby:
    1. Klub „ Krok po Kroku …w decoupage” – prowadzi Mirka Pawliczek
    2. Klub Tenisa Stołowego – prowadzi Waldek Kowalczyk.
 4. Składki i opłaty za zajęcia prosimy wnosić do 10 dnia miesiąca za dany okres, za wyjątkiem września .Zapisy i rekrutacja trwa przez cały miesiąc.
 5. W organizowanych przez WUTW wycieczkach, wyjazdach oraz imprezach pierwszeństwo mają członkowie WUTW . W razie wolnych miejsc -  inne osoby znajdujące się na „rezerwie” .
 6. We wrześniu dyżury w siedzibie WUTW odbywają się tylko w godzinach 10 – 13 ( od poniedziałku do piątku).  Od października kontynuujemy dyżury wg. harmonogramu na cały rok.
 7. Prosimy naszych Członków, aby przy opłacaniu zajęć i składek dysponowali odliczoną gotówką.
 8. Prosimy naszych Członków o zachowanie ciszy na korytarzach szkolnych podczas oczekiwania na zajęcia z uwagi na odbywające się w klasach szkolnych lekcje.

Już nadchodzi – nowy rok akademicki 2017/2018
Już trwają przygotowania do nowego otwarcia

Zapraszamy od 4.09.2017 do siedziby Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku   Rozpoczynamy rekrutację i  zapisy na zajęcia w nowym roku ,  proponujemy:

 • Naukę i kontynuację nauki języków obcych : angielski, niemiecki, włoski, francuski, rosyjski.
 • Naukę i kontynuację obsługi komputera oraz doskonalenie umiejętności korzystaniaz Internetu.
 • Wykłady otwarte z różnych dziedzin nauki, sztuki, kultury i polityki, wygłaszane przez specjalistów danej dziedziny.
 • Zajęcia sportowo-rekreacyjne: gimnastykę ogólnorozwojową;  pływanie i naukę pływania; aerobik w wodzie; jogę; zumbę; taniec liniowy; taniec latino; nordic walking.
 • Warsztaty  rękodzieła: robienie biżuterii; decoupage; warsztaty ceramiczne; „szydełko i haft”.
 • Zajęcia ekspresji artystycznej :  zespół teatralny „Młodzi duchem”; zespół tańca liniowego; chór; grupa plastyczna .
 • Kluby zainteresowań: Miłośników Muzyki i Tańca;  Ciekawej Książki;  Wolontariuszy ”Pomagamy”;  nordic walking ”Włóczykije”;  Brydżowy;  Wiedzy o Wszechświecie;  Magii Haftu i Szydełka;   Miłośników Turystyki; oraz nowe Kluby :Tenisa Stołowego; Krok po Kroku … w decoupage;
 • Organizujemy wycieczki po Polsce i Europie.
 • Zapraszamy na wspólne wyjazdy wypoczynkowo-rehabilitacyjne.
 • Zapraszamy na wiele koncertów muzyki poważnej i nieco lżejszej w salach koncertowych, poczynając od Sali Ślubów w wodzisławskim Pałacu Dietrichsteinów, przez  Pragę, Drezno, Lwów, Kraków, Warszawę , Katowice, Bytom …
 • Zapraszamy na imprezy integracyjne : Andrzejki; Tańcujące Podwieczorki; Spotkanie Opłatkowe; Biesiadę Śląską…

ZAPISY NA ZAJĘCIA OD 04.09.2017 r w BIURZE  w GODZINACH  10:00- 13:00    Zapraszamy do naszego Grona nowych członków, warunek – wiek 50+     

Formalności do załatwienia w biurze WUTW przy ul. 26 Marca 66 (dawne Gimnazjum nr 2) . Informacja o nas na stronie : www.wutw.pl

Klub Miłośników Muzyki i Teatru organizuje wyjazd w dniu 31.12.2017r. do Teatru Zagłębie na Spektakl Sylwestrowy Sztuka „ BEJN BENT”

W trakcie spektaklu gorący posiłek, kawa herbata ciasto o północy wspólny toast i życzenia, poczęstunek winem. Po przerwie Koncert i Kabaret Sylwestrowy do około godz.2,00.

Ze względu na zarezerwowane bilety dla 30 osób (zarezerwowałam dodatkowe 10 miejsc )w kwocie 150 zł. + 35 zł autobus( w tym dniu cena autobusu wzrasta o 100%). Zapisy i wpłaty w biurze WUTW do dnia 27 września ( środa )2017r. Wyjątkowo wpłaty mogą być dokonane do 15 października 2017r. z tym że: przy zapisie musi być potwierdzenie że nie będzie rezygnacji. W przypadku rezygnacji osoba zapisana musi znaleźć kogoś na swoje miejsce.

Bardzo proszę o przemyślane i szybkie decyzje.

Dodatkowe informacje udziela: Elżbieta Wietecha tel. 601084670

Rybnik: Grażyna Brodzińska. Dla Ciebie śpiewam ... In Memoriam Bogusława Kaczyńskiego - Teatr Ziemi Rybnickiej, 28.10.2017 godz. 18:00

Zapisy i wpłaty w cenie 92 zł w sekretariacie WUTW od dnia 06.09.2017r.do 20.09.2017r. Ilość miejsc 30.

Wyjazd w dniu 28.10.17 godz 17,00 z przystanku „0” koło Karuzeli w Wodzisławiu Śl.

Lider Klubu M. M.i Teatru
Ela Wietecha 601084670

 • Aby wziąć udział w konkursie napisz w kilku zdaniach dlaczego chciałbyś skorzystać z porady dietetycznej wraz z 3 tygodniowym jadłospisem i jaka jest Twoja motywacja (poprawa samopoczucia, wspomaganie leczenia, może zrzucenie zbędnych kilogramów?)
 • Swoje uzasadnienie wraz z numerem kontaktowym pozostaw w sekretariacie WUTW
 • Spośród wszystkich zgłoszeń Poradnia Dobry Dietetyk w Wodzisławiu Śląskim wybierze zwycięzcę, z którym skontaktuje się telefonicznie
 • Konkurs  trwa do końca maja

Poszukujemy osoby chętnej zainteresowanej filmowaniem ważnych wydarzeń z życia WUTW.

Zapewniamy sprzęt oraz odpowiednie szkolenie!

Osoby chetne proszone o kontakt pod numerem 502 211 461

Masz pomysł, sugestie na działalność WUTW, napisz i wrzuć do „Skrzyneczki pomysłów”, która znajduje się w biurze WUTW. Zarząd przeanalizuje i podejmie odpowiednią decyzję.