Rekrutacja do projektu "E-obywatel. Nowe umiejętności i włączenie cyfrowe osób starszych"

Ruszyła rekrutacja do projektu "E-obywatel. Nowe umiejętności i włączenie cyfrowe osób starszych". Poszukujemy osób zainteresowanych nabyciem nowych lub wzmocnieniem już posiadanych umiejętności w zakresie posługiwania się komputerem, użytecznymi aplikacjami, nowoczesnymi technologiami, nowymi mediami itp.

Kogo dokładnie poszukujemy?

  • osób, które chcą uczyć się nowych technologii - obsługi komputera, pomocnych aplikacji i bezpieczeństwa w Internecie;
  • osób, które nowe umiejętności będą wykorzystywały w życiu codziennym;
  • osób, które nową wiedzą będą dzielić się z innymi członkami WUTW.

Osoby, które zgłoszą się do projektu będą mogły wziąć udział w cyklu szkoleń, seminariów i wizycie studyjnej, podczas których zdobędą nowe umiejętności i kompetencje, by świadomie korzystać z nowych technologii i stać się przewodnikami czy po prostu wsparciem dla innych uczestników Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mniej zorientowanych w sprawach związanych z nowymi technologiami.

Najważniejszą częścią cyklu edukacyjnego będzie siedem dwudniowych szkoleń. Uczestniczki i uczestnicy cyklu poznają podstawowe zagadnienia związane z Internetem; dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z sieci i robić zakupy internetowe; opanują użyteczne aplikacje i narzędzia cyfrowe do tworzenia treści, poznają narzędzia współpracy online czy zdalnej komunikacji; dowiedzą się jak załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Wszystkie szkolenia zostały tak pomyślane, by umożliwić w nich udział osobom o różnym stopniu internetowego czy komputerowego zaawansowania.

Jak przyłączyć się do projektu?

ogłoszenie jest tutaj: https://app.evenea.pl/event/e-obywatel/

Kliknij przycisk "Zapisz się" i wypełnij formularz zgłoszeniowy a niezawodnie odezwiemy się, by poinformować o dalszych krokach. Projekt już trwa, dlatego najlepiej zapisać się niezwłocznie. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Planujemy rekrutację 12 osób do grupy liderów i ośmiu osób do grupy rezerwowej.

Projekt "E-obywatel. Nowe umiejętności i włączenie cyfrowe osób starszych" jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021

MIEJSCE: Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Styczyńskiego 2, Wodzisław Śląski

Organizatorem wydarzenia " Naucz się korzystać z nowych technologii! " jest Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku