Seniorze, dołącz do WUTW

 
Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna rekrutację na nowy rok akademicki 2019/2020. Do Wodzisławskiego UTW zainteresowani  seniorzy mogą zapisywać się od 9 września.
 
Zapisy przyjmowane będą w siedzibie stowarzyszenia, zlokalizowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, przy ul. 26 Marca 66 (pok. nr 16 na I piętrze). W razie pytań można kontaktować się np. telefonicznie (nr tel. 32 320 86 58) lub elektronicznie (adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zapisy są możliwe:
- w poniedziałki w godz. 10:00-13:00,
- we wtorki w godz. 15:00-17:00,
- w środy w godz. 10:00-13:00, 
- w czwartki w godz. 15:00-17:00,
- w piątki w godz. 10:00-13:00.
Te godziny obowiązują we wrześniu od 9.09 - 30.09 2019. Od października podamy aktualne terminy.
 
Wpisowe wynosi 10 zł (jednorazowo w momencie wstąpienia do WUTW), składka miesięczna to 7 zł miesięcznie (pobierana kwartalnie).
 
 
- Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapisania się do naszego Uniwersytetu. To właśnie tutaj wodzisławscy seniorzy mogą skorzystać z bardzo szerokiej oferty zajęć edukacyjnych, językowych, sportowo- rekreacyjnych i artstycznych; w formie wykładów, lektoratów, zajęć ruchowych i artystycznych ,w tym rękodzieła . Wymienione zajęcia są najczęściej odpłatne ( można ocenić, że symbolicznie)- zachęca prezes stowarzyszenia Jadwiga Holeczek-Wojdat.
 
Wśród zajęć odpłatnych można wyróżnić zajęcia z języków obcych (25 zł), informatyki (20 zł), tańca liniowego (16 zł), tańca latino (20 zł), jogę (20 zł), zumbę (20 zł), plastykę (12 zł), warsztaty psychologiczne (10 zł), gimnastykę ogólnorozwojową (10 zł), aerobik w wodzie (15 zł) oraz naukę pływania (15 zł). Opłaty uiszczane są raz na miesiąc, zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
 
Bezpłatnie chętni studenci WUTW mogą wybierać spośród wielu klubów zainteresowań. Są to kluby: Miłośników Muzyki i Teatru, Ciekawej Książki, Brydżow, Wokół Zdrowia, Wiedzy o Wszechświecie, Miłośników Turystyki, Wolontariuszy „Pomagamy”, Nordic Walking „Włóczykije”, „Krok po Kroku w Decoupage”, „Magia Haftu i Szydełka”, „Plastyczne Pasje Seniorów”, Tenisa Stołowego „Ping pong” i „Gramy w boule”. 
 
Warto przypomnieć, że przy WUTW działają również zespoły artystyczne: zespół teatralny Młodzi Duchem, chór mieszany oraz zespół tańca liniowego Country Fox. Ponadto w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca organizowane są wykłady z różnych dziedzin nauki, polityki, kultury, zdrowia i innych interesujących zagadnień.
Ale to nie wszystko, co mamy do zaoferowania ludziom wcześniej urodzonym czyli aktualnym seniorom , bo w ciągu roku odbywają się imprezy integracyjne - typu wieczorki taneczne, " prywatki" ,spotkania okolicznościowe oraz wspólne wyjazdy turystyczne w kraju i za granicę . 
Realizujemy projekty, które oferują naszym słuchaczom a także niezrzeszonym u nas mieszkańcom miasta i powiatu możliwość uczestniczenia w zajęciach aktywizujących i integrujących społeczność ludzi późnej dojrzałości:  Majówki; Festiwal Tańca; Bal Charytatywny, Olimpiady Seniorów letnia i zimowa.
 
Przyjdź, zobacz, wybierz - zostań z nami, bo każdy dzień nabierze nowego wymiaru
 
Inauguracja  roku akademickiego 2019/2020 na Wodzisławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbędzie się 4października. o godz. 16:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.
                                                                                                                                                        Jadwiga Holeczek-Wojdat