Po zdrowie do Truskawca

Sanatorium w Truskawcu

W dniu 18 maja grupa 47 osób wyjechała do Truskawca – jednej z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych na Ukrainie. Trzy dni wcześniej – 44 osobowa grupa również pojechała w to samo miejsce. Skąd takie zainteresowanie tym uzdrowiskiem ? Ponieważ w ubiegłym roku słuchacze WUTW mieli okazję poznać tą piękną miejscowość, skorzystać z pakietu zabiegów medycznych, które były w cenie wyjazdu, a także za niewielką kwotę dokupić sobie wybrane zabiegi.

 W tym roku warunki zakwaterowania przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Kompleks Grand Hotel posiada największe centrum SPA w Truskawcu, gdzie ze strefy basenowej (baseny wewnętrzne i zewnętrzny z hydromasażem i jacuzzi), saun (wielu!), groty solnej mogliśmy korzystać bez limitu, oczywiście bezpłatnie. Nie można było się nudzić –  zabiegi, zwiedzanie urokliwego miasteczka i wielu ciekawych miejsc – np. Delfinarium, korzystanie ze strefy Spa, no i jeszcze te obfite, urozmaicone posiłki 3 razy dziennie w formie bufetu. Indywidualnie można też było skorzystać z fakultatywnych wyjazdów na różne wycieczki. Większość naszej grupy skorzystała z proponowanego wyjazdu na imprezę, na tzw. Bojkowskie Wesele, gdzie można było potańczyć przy skocznej, regionalnej muzyce, pokosztować regionalnych  specjałów i podziwiać regionalne tańce ludowe przedstawione przez młodzieżowy zespół taneczny. Nieco zmęczeni, ale bardzo radośni i zadowoleni wróciliśmy do hotelu. To nie była jedyna wspólna wycieczka, ponieważ pierwszego dnia, jeszcze przed przyjazdem do Truskawca, zwiedzaliśmy z przewodnikiem Lwów – starówkę z licznymi zabytkami.

10 dni bardzo szybko minęło i trzeba było wracać do domu. Oj, gdyby nie ta granica polsko – ukraińska, ale nie było aż tak źle, a przynajmniej doceniamy to, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i bez problemu możemy przekraczać granice państw i zwiedzać prawie całą Europę.

                                                                                                                               Edyta Mężyk